Sinema

Yaşar Kemal Efsanesi Belgeseli BluTV’de!

Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Yaşar Kemal için hazırlanan belgesel filmi BluTV ailesine katıldı. İnce Memet kitabı ile Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday olan ve global çapta çok sayıda başarıya imza atan sanatçının hayatı doğumundan ölümüne kadar detaylı bir şekilde anlatılıyor. İşte detaylar…

Yerli ve yabancı çok sayıda belgesel film ve dizisi ile kullanıcılarına kaliteli bir hizmet vermeyi amaçlayan yerli içerik platformu BluTV şimdi çok merak edilen bir yapımın lisans haklarını satın aldı. Aydın Orak tarafından yönetilen ve Halil Ergün’ün anlatıcı koltuğunda oturduğu 1 saat 53 dakikalık Yaşar Kemal Efsanesi belgesel yapımı şimdi dijitalde gösterilmeye başladı.

2017 yılında festivalleri gezmeye başlayan ve 2018’de Başka Sinema dağıtımları kapsamında ülkemizdeki sinema salonlarını gezen The Legend Of Yaşar Kemal filmi gişede toplamda 8 bin 904 izleyiciye ulaşmıştı. Beyazperdede ne yazık ki kısıtlı gösterimlere ulaşan ve ülkemizin her şehrinde gösterim imkanı bulmayan yapım artık BluTV aracılığıyla evden eve misafir oluyor.

Dünyanın önde gelen edebiyatçılarından biri kabul edilen Yaşar Kemal’in hayatı üzerine yapılmış biyografik belgesel filmi, yazarın doğumundan ölümüne kadar yaşadığı önemli olayları mercek altına alıyor. Sanatçının hem kendi ağzından hem de hayatına yakından tanıklık eden dostlarının anlatımından hazırlanan röportajlar, bizlere müthiş bir yazar portresi çiziyor.

Zülfü Livaneli, Ara Güler, Halil Ergün ve Arif Keskiner gibi dostlarının ağzından dinlediğimiz Yaşar Kemal belgesel filmi ile şimdi BluTV platformunda izleyicilerini bekliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu