Sinema

Yaklaşan Bilim Kurgu Filmi Shadow in the Cloud İçin İlk Fragman Yayınlandı!

Başarılı genç aktris Chloë Grace Moretz‘in yeni bilim kurgu ve aksiyon filmi Shadow in the Cloud için beklenen fragman videosu yayınlandı. Hava kuvvetlerinde çalışan bir kadının başına gelen gizemli olayları konu alan ve korku ögeleri ile zenginleştirilmiş yapım, 1 Ocak 2021 itibariyle vizyona girecek.

Shadow in the Cloud’un yeni fragmanı, filmin başrol oyuncusu Moretz’i ön plana çıkarırken, sinema eleştirmenleri henüz şimdiden Moretz’in başarılı performans ön izlemesini takdir etmeye başladı. Fragmanda hikaye ve gizemli olaylar üzerine pek de bilgiye yer verilmedi. Ancak yine de ana karakterin korkunç bir canavar ile mücadele etmesi gerektiği anlaşılan bazı ipuçları dikkatlerden kaçmıyor.

Shadow in the Cloud Konusu

II. Dünya Savaşı buhranları sırasında Kaptan Maude Garrett karakterinin bir B-17 bombardıman uçağına katılması ile açılan film, Garrett’ın yanında oldukça gizli bir paket saklaması ile çatışmayı tetikliyor. Tamamı erkek olan mürettatın içerisinde tek kadın olarak kalan Maude, gemide herkesin hayatını tehlikeye atacak gizemli bir yolcu ile temas kuruyor. Bu noktada Garrett’ın mürettebatı kurtarması ve sakladığı gizemli kargosunu koruması için sınırları zorlayacak bir mücadele vermesi gerekiyor.

Shadow in the Cloud Oyuncuları

Dünya prömiyerini 2020 Toronto Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştiren yapım, bu festivalde Halkın Seçimi Ödülü’ne layık görülmüştü. Vertical Entertainment ve Redbox Entertainment’in ortaklığında hazırlanan film, başrolünde uçus personeli Maude Garrett rolü ile Chloe Grace Moretz‘i ağırlıyor. Moretz’e filmde Nick Robinson, Callan Mulvey, Taylor John Smith, Beaulah Koale, Beneditch Wall, Joe Witkowski ve Byron Coll gibi tecrübeli isimler eşlik ediyor.

1 Ocak‘ta ABD’de vizyona girecek film Türkiye’de sinema salonlarının kapalı olması nedeniyle yüksek ihtimalle bir süre boşta kalacak. Ancak ilerleyen zamanlarda sinemaların açılmasıyla birlikte yapımın geç de olsa vizyona girmesi yahut bir dijital platformda gösterilmesi muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu