Fragman

Uyanış Büyük Selçuklu 24 mayıs Pazartesi 33. bölüm 1. ve 2. ön izleme yayınlandı – büyük savaş başladı!

Her Pazartesi TRT 1 ekranlarında saat 20:00 de yeni bölümleri yayınlanan Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin 33. yeni bölümü 1. ön izlemesi yayınlandı

Dizisiyenibolum.com – Sultan Alpaslan’ın Anadolu’nun kapılarını Malazgirt’te Türklere açmasından sonra oğlu Melikşah’ın zorlu mücadelesi başlamıştır. Daha ilk günden hatunu Başulu ile ayrılmak zorunda kalmış ve yeni doğan oğlu Sencer’i de zarar görmesin diye Nizamülmük’e teslim edip saklamasını ve gizlice büyütmesini istemişti.

Gel zaman git zaman Sencer büyüyüp serpildi cengaver bir delikanlı oldu. Başulu’da ayrılık acısını içine atıp sevdiklerinin zarar görmemesi için sırrını kimseye açmamıştı.

Gün gelip Sencer’in ve Başulu’nun yaşadığını öğrenen Melikşah’ın sevinci bin kat artmış ama yaşadıklarını kendine söylemediği için Nizamülmülk’e de gazap etmişti.

Zamanın önde gelen Ömer Hayyam gibi bilim adamları Melikşah’ın en büyük destekçisi olmuştu. Saray içinden ve kovulduktan sonra da saray dışından Selçukluyu parçalamak için her yolu deneyen Hasan Sabbah, Bizanslılarla ortak olmuş ve elinden gelen bütün düşmanlığı da yapmıştı. Selçuklunun imtihanı sadece bununla da kalmamış, hainler ve Terken Hatun gibi ihtiraslı kişiler yüzünden saray içinde de savaş devam etmekteydi.

Uyanış Büyük Selçuklu 24 Mayıs 33. bölüm ön izlemeleri
Uyanış Büyük Selçuklu 24 Mayıs 33. bölüm ön izlemeleri

Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölüm ön izlemeler

Melikşah, bir yandan Bizans diğer taraftan da Hasan Sabbah ile savaşa başlar. Saray içinde de Terken Hatun önüne çıkan herkesi ortadan kaldırmak için yemin eder. Büyük mücadele başlıyor! Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölümde artık kılıçlar konuşacak. Başulu Hasan Sabbah’ın eline geçer ve tam öldürülecekken Melikşah Onu kurtarmayı başarır…

Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölüm 1. ön izleme

Uyanış Büyük Selçuklu 33. bölüm 2. ön izleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu