Dizi Haberleri

Uyanış Büyük Selçuklu 15 mart 25. bölüm ön izleme

TRT1 in sevilen dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi 24. bölümde neler oldu? Tapar, anasının Başulu ve Sencer’in de kardeşi olduğunu öğrendikten sonra Annesi ve kardeşine oyun oynamış ve Nizamülmülk’ten gönderilmiş gibi yapıp pusula göndermişti. Haberi alan Başulu ve Sencer’in bir eve gelmesini sağlamış ve karşılarına çıkmıştı. Onlara kızar. Ama daha sonra anasıyla buluşmasında yumuşamıştır. ..

Tekiş ise oğuz beylerinin Sencer’in etrafında toplanmalarına engel olmak için çabalamaktadır. Bunun için de İzokyas’a haber gönderip Sencer’in beylerle buluşacağı yeri ihbar etmiş ve baskın yapılmasına yol açmıştı.

Tapar’dan gelen pusula yüzünden beylerle buluşmaya gitmeyen Sencer acaba buluşma yerine yetişebilecek midir?

Hasan Sabbah Selçukluya karşı durmadan taraf toplamaktadır. Fatimiler‘in de desteğini almayı başarır.

Nizamülmülk Tekiş’in beraber toplandığı otağa gider. Herkesin bildiği şey Tekiş’in ihanetidir ama ispat edemezler. Eğer ispat edemezler ise Sencer’in kellesi gidecektir. Tekiş “yol ve devlet de benim. Yoluma çıkanı ezerim” der.

Sultan Tekiş’in obasına gelmiştir. Tekiş, her ihtimale karşı kılıç çekilirse Sultanın vurulmasını emretmiştir. Sultan Melikşah beylere ve Tekin’e kızar.

Gizlenmiş okçular Sultanı hedef almışlardır. Melikşah Tekiş’e kılıç çeker…Bakalım oklar Melikşaha fırlatılacak mı?…

Uyanış: Büyük Selçuklu 25. bölüm ön izleme yayınlandı mı? Yeni bölüm ne zaman? 15 mart 2021 pazartesi saat 20:00 da TRT1 ekranlarında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu