Magazin

Ünlü Şarkıcı Edis’ten Herkesi Şaşırtan Açıklamalar! Eurovision’a Yeşil Işık mı Yaktı: “Bir Gün Katılırsak Diye..”

Son dönemin en sevilen şarkıcılarından olan Edis, son yaptığı açıklamalar ile herkesi şaşırtmayı başardi. Dünyaya açılmak için Londra’ya gitmeye hazırlanan Edis’in Eurovisiyon hayali varmış!

Yurtdışına açılıp İngilizce albüm çıkarmak için Londra’ya gidecek olan Edis, Eurovision için yeşil ışık yaktı. Ünlü şarkıcı, “Bana teklif gelse Eurovision’da ülkemi temsil ederim” dedi. Edis, bir dönem Eurovision’a katılma hayaliyle şarkı yazdığını itiraf edip, “Katılmak büyük cesaret teklif gelse ben de yapabilirim. Çocukluğumda çok izledim ve sevdim. Hatta bir gün katılırsak diye ‘Dudak’ adlı bir şarkı bile yapmıştım” ifadelerini kullandı.

Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre; Edis, klibini çektiği yeni single çalışmasındaki ‘Arıyorum’ adlı şarkısının çıkışını dostlarıyla Beşiktaş’taki bir mekanda kutladı. Tek parçalık single yaptığını söyleyen şarkıcı, ilk kez farklı nameler ve arabesk tınıları içeren bir şarkı olduğunu anlattı.

“ŞAŞIRACAKSINIZ”

Hayranlarını şaşırtacağını ifade eden şarkıcı, “Hiç üç gün süren klip setim olmamıştı. Aranjman da epey sürdü. Hiç okumadığım tarzda bir şarkı, benden öyle nameler duymadı dinleyenlerim. İçinde 90’lar Türkçe Pop havası var, biraz biraz arabesk var. İnanın dinleyince şaşıracaksınız” dedi. Edis, “Arabesk ya da sanat müziği albümü yapmayı düşünür müsünüz?” sorusu üzerine, “Zaman ne gösterir bilmiyorum. Arabesk için öyle bir iki kez performansta bulundum ama benim alanım değil, eğitim bu yönde değil, dinlemeyi seviyorum” açıklamasında bulundu.

“EUROVISION’DA OLMALIYIZ”

Edis, Türkiye’nin Eurovision’da olması gerektiğini ve bu konuda teklif gelirse yapabileceğini anlatıp yıllar önce uluslararası yarışma için bir şarkı yaptığı itirafında bulunup “Büyük cesaret bence bana teklif gelse ben de yapabilirim. Çocukluğumda çok izledim ve sevdim Eurovision’u, müzikle ilgilenenler için doyurucu bir platform. Yaptığınız bir şarkıyı bazen orayı hayal ederek bile yapabiliyorsunuz, ‘Dudak’ diye bir şarkım var, bir gün katılırsak diye yazmıştım bu parçamı. Katılamadığımız için ben üzgünüm, uluslararası bir yarışmada olmalıyız ülke olarak. Sertab Erener’in birinci olduğu gün en mutlu olduğum zamanlardan biriydi” sözlerini kullandı.

“İMİSTASYON YAPMAMAK LAZIM”

Klibin bazı sahnelerini açık alanlarda ve metroda çektiklerini belirten Edis, bazı Türk şarkıcıların, yabancı starların kliplerinden esinlenmesini komik bulduğunu ifade edip şöyle konuştu: “Önemli olan onu imitasyona dönüştürmemek, ilham nereden geleceği belli olmuyor. Bugün başka bir yurtdışı klipten bazen herhangi bir görüntü de size ilham verebilir. İmitasyon komik ve anlamsız. Yapmamak lazım onları benim başıma umarım gelmemiştir, bilinçli bir şekilde yaptığım bir konu olmadı hiç bir zaman.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu