Gündem

Üç Sokak Köpeği Zeytin, Nazar ve Kartal’ın Gözünden STRAY Belgeseli Gain’de

3 sokak köpeği; Zeytin, Nazar ve Kartal'ın birbirinden farklı hayatlarının bir yerde kesişmesini konu alan bir belgesel. İstanbul'da yaşayan köpeklerin belgeseli.

İstanbul‘da tahminen 100 binden fazla sokak köpeğinin olduğu tahmin ediliyor. İstanbul sokakları bizler gibi belki de hiç umursamadığımız veya hiç düşünmediğimiz ama şehri birlikte paylaştığımız sayısız sokak köpeğine ev sahipliği yapıyor. Utangaç, dost canlısı olan ve özgür ruhlu üç tane sokak köpeğinin perspektifinden, STRAY belgeseli GAİN‘de yayında. Haytap & Gain ve Stray Filmi Ortaklığı ile hazırlanan belgesel, sizleri de sadece köpeklere değil diğer sahipsiz hayvanlara da destek olmaya çağırıyor!

  • Zeytin – Mazerası, bağımsız, geceleri dolaşmayı sever.
  • Nazar – Koruyucu, besleyici ve arkadaş canlısı.
  • Kartal – Şantiyede yaşayan ve güvenlik görevlileriyle arkadaş olup onların güvenliğine sığınan küçük bir köpek yavrusu.

Sokak Köpeği Zeytin, Nazar ve Kartal’ın farklı mekanlardaki farklı hayat hikayelerini anlatan belgesel, onların gözünden İstanbul’u anlatıyor. Bu üç köpek daha sonra Suriyeli gençlerin sayesinde bir araya geliyorlar. Ödüllü belgesel filmi STRAY, artık GainTV’de. İstanbul sokaklarında yaşayan Zeytin’in hayat hikayesi aslında bir farkındalık projesi. Sizde sokak köpeklerine yardım etmek istiyorsanız belgesel içeriğinde ve kapağında bulunan hesap numaralarından yardımlarınızı yapabilirsiniz, şeklinde bir açıklama da yapılmış.

STRAY, haliyle sessiz bir belgesel, gönül diliyle konuşan masum canlıların belgeseli.. Belki de, fark etmeden ne kadar duyarsızlaştığımızın belgeselidir, ne dersiniz!..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu