Gündem

Twitter Videolarında Altyazıları Kapatma Yöntemleri

Twitter'da altyazılar nasıl kapatılır? İşte Twitter videolarında altyazı kaldırma yöntemleri.

Twitter’da son güncellemelerle beraber videolarda altyazılar görünmeye başladı. Bu altyazılar henüz tamamen optimize edilemediğinden dolayı oldukça saçma yazılar da karşımıza çıkabiliyor. Bu altyazıları kaldırmak için Twitter kullanıcılarının yapması gereken bazı önemli noktalar bulunmakta.

Herhangi bir videonun altyazısını kapatmak isterseniz videonun üzerine geldiğinizde “CC” düğmesini göreceksiniz. Bu butona tıklarsanız altyazılar kapatılacak, tekrardan tıkladığınızda ise Twitter altyazıları yeniden aktifleşecek. Burada dikkat etmek gereken husus; mobil cihazlarda bu altyazı yani “CC” butonu videonun sağ üst kısmında görünürken bilgisayar web üzerinden Twitter’a girenlerde ise video ekranında ses düğmesinin yanında bulunmaktadır.

Twitter Altyazı Kapatmak

Android ve iPhone cihazlarda farklı şekillerde Twitter videolarında altyazıyı kaldırabiliriz. Bunun için yapmamız gerekenler telefonunuzda “Ayarlar”->”Erişebilirlik”->”Altyazılar”->”Altyazıları Kullan” seçeneğini pasif hale getirmek Android telefonlarda işe yarayacak.

iPhone cihazlarda ise “Ayarlar”->”Erişebilirlik”->”İşitme”->”Açıklamalı Altyazılar” kısmını reaktif hale getirmelisiniz.

Twitter altyazı kapatma yöntemlerinde bu işlemler işinize yaramazsa diğer Twitter videolarda altyazıyı kaldırma yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu