FragmanSinema
Trend

Three Thousand Years of Longing Filminin Fragmanı Yayınlandı

Bir George Miller filmi olan Three Thousand Years of Longing filmi için fragman çıktı.

Bir önceki filmi olan Mad Max: Fury Road yapımından tam yedi yıl sonra epik bir aşk filmi olarak senaryosunun yazıldığı Three Thousand Years of Longing filminin de yönetmen koltuğuna oturan George Miller, yeni yapıtından oldukça umutlu. İngiliz yazar A. S. Byatt’ın 1944 tarihinde kaleme aldığı The Djinn in the Nightingale’s Eye adlı öyküsünden uyarlanılan filmde Tilda Swinson, bir kavanoz içerisinde hapsedilmiş bir cin (İdris Elba) ile karşılaşan bilgin Alithea rolünü oynayacak.

Three Thousand Years of Longing filminin bazı sahneleri İstanbul’da geçiyor. İstanbul’da bir otel odasında uzunca bir sohbetin ardında Djinn, Alithea’nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için kendisiyle bir anlaşma yapacaktır. Fakat Alithea’nın dilekleri, zamanın 20 yıl atlamasıyla sonuçlanacaktır. Önümüzdeki Cuma günü Three Thousand Years of Longing filminin prömiyeri Cannes Film Festivali’nde yapılacak.

Three Thousand Years of Longing Fragmanı Çıktı

George Miller, filmin senaryosunu yazarken August Gore’dan yardım aldı. Filmin yapımcılığında ise Doug Mitchell ile birlikte çalıştı. Filmin yürütücü yapımcılığını Craig McMahon ve Kevin Sun yaparken film yapımcılığını ise Metro-Goldwyn-Mayer, FilmNation Enterrtainment ve Kennedy Miller Mitchell üstleniyor.

Gelmiş geçmiş yapımlarında en çok Mad Max serisi ile tanınan Miller, şu sıralarda Mad Max: Fury Road’ın ön bölümü olarak adlandırılan “Furiosa” yı çekiyor. Three Thousand Years of Longing filmi ise 31 Ağustos 2022 tarihinde ilk olarak ABD’de vizyona girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu