Fragman

Tecavüz suçlusu Bill Cosby hakkında mahkemeden şaşırtan karar!

Amerikalı ünlü oyuncu Bill Cosby uzun zamandır yargılandığı tecavüz davasından beraat etti. Ünlü oyuncu yeniden özgürlüğüne kavuştu.

Bir dönemin en ünlü oyuncularınan ve komedyenlerinden birisi olan Bill Cosby tecavüz suçu ile yargılanmıştı. Bu süreçte yargılanan ve tutuklu bulunan Bill Cosby davasında yeni bir gelişme yaşandı. Bu gelişme sonrasında Amerika’da gerçekleştirilen çalışma sonrasında Pennsylvania Yüksek Mahkemesi tarafından alınan karar sonrasında yargılama kararının bozulmasına karar verildi. 2005 yılında eski savcı ile Bill Cosby arasında yapılan anlaşma sonrasında yeniden suçlu olarak yargılanmasının engellendiği belirtildi.

İtiraf Etmediği için Karar Bozuldu!

Yapılan yargılama süreci içerisinde Cosby tarafından itirafın gerçekleşmemesi nedeniyle Constad olayı hakkında kişiye dair herhangi bir suçlamanın kesinleştirilemeyeceği, bu durumun makul bir şüphe olarak kalabileceği ve suçlamanın kanıtlı olması için yeterli bir durumun oluşmadığı ifade edildi.

Kararın gerçekleştirilmesinin ardından Cosby uzun aradan sonra cezaevinden tahliye edilmiş oldu. Evinin önünde uzun zaman sonra Bill Cosby’i görmek isteyen gazeteciler bekliyordu. Henüz gazetecilerle bir konuşma içerisine girmeyen bir dönemin ünlü oyuncusu bu süreçte gazetecilere zafer işareti yaptı.

Amerikalı komedyenin 2004 yılında evinde bir kadına tecavüz ettiği 2015 yılında dava edildiği ve 2018 yılında da suçlu bulunduğu belirlenmişti. Bu süreçte üç yıl ile 10 yıl arasında hapis cezası uygun görülmüştü. Zaman aşımı öncesinde son günlerde tutuklanmıştı. Ancak mahkemede jüri eşliğinde yapılan yargılama sonucunda kesin bir delil elde edilemediği ifade edilerek bırakıldığı belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu