Magazin

Tarkan’dan Sanatçılara Normalleşme Desteği! Müzisyenlere Yapılanı Adil Bulmadı!

Megastar Tarkan, sanatçıların bir süredir iş yapamadığına dikkat çekerek yetkilileri eleştirdi. Kademeli normalleşmede çifte standart uygulandığını ve bunun adil olmadığını söyledi. Tarkan'ın sanatçılara destek yazısı...

1 Haziran Salı günü itibariyle başlamış olan normalleşme sürecinde sokağa çıkma kısıtlamasından hafta sonuna ve kafelerin açılmasına kadar pek çok değişiklik yapıldı. Ancak sanatçılarla ilgili herhangi bir karar verilmedi. Onlar için yasaklar devam ediyor. Hal böyle olunca sanatçılar para kazanamaz hale geldi. Bu duruma pek çok ünlü tepkisini gösterdi. Son olarak Megastar Tarkan da tepkisini ortaya koydu. Sosyal medya paylaşımı ile sanat camiasına destek veren Tarkan, paylaşımıyla büyük alkış topladı.

Tarkan’dan Sanatçılara Destek!

Tarkan, yaptığı sosyal medya paylaşımında normalleşme için alınan kararların adil olmadığını savundu. Ayrıca müzik ve eğlence sektörüyle ilgili güncelleme yapılması gerektiğine dikkat çekti. Bir süredir iş yapamayan sanat sektörünün sesi haline gelmiş oldu. Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalar binlerce beğeni aldı.

Yetkililerin Yaklaşımını Saygısız Buldu

Tarkan’ın mesajında dikkat çeken bir diğer detay ise yetkililere yönelikti. Yetkililerin sanatçılara olan tutumunu saygısız ve duyarsız olarak değerlendirildi. Uzun süredir iş yapamayan ve bu yüzden geçim sıkıntısı çeken sanatçılar için bir şeyler yapılması gerektiğini yineledi. Çifte standart vurgusu yaparak haksızlığa uğratıldıklarını belirtti.

Sanatçılar İş Yapamıyor

Sanat camiasında özellikle de müzisyenler bir süredir para kazanamıyor. Çeşitli yasaklardan ötürü pandemi kurallarına uyuyorlar ve yasaklarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Ne yazık ki 1 Haziran normalleşme genelgesinde de sanatçılardan tek kelime bahsedilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu