Magazin

Sonunda Bu da Oldu! “Yardım İstemeyeceğim” Diyen Şahan Gökbakar’ın Evi Yangının Ortasında Kaldı

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Marmaris’teki orman yangınlarını önleyebilmek için günlerdir seferber oldu. Ama sonunda yangın onun evine kadar sıçradı!

Önüne Geçilemiyor

Neredeyse bir haftadır devam eden ve giderek yayılan orman yangınları, Türkiye’nin en büyük sorunlarından birine dönüştü. Bilim insanlarının yıllardır uyardığı iklim krizinin giderek artan şiddeti, diğer bölgelerde de sel gibi doğal afetlere neden oldu. Yangınlarla ilgili kundaklama gibi iddialar da olsa da, asıl sıkıntı Türkiye’nin bu yangınlara müdahale edecek doğru düzgün bir uçağının bile olmamasıydı. Hava desteği ve ilk müdahaleler yetersiz kaldığı için giderek büyüyen yangınlar, daha çok halkın seferberliği ve güvenilir derneklerin oluşturduğu yardım kampanyalarıyla dizginlenmeye çalışıldı. Kendini orman yangınlarını önlemek için seferber eden isimlerden biri de ünlü komedyen Şahan Gökbakar’dı.

Canını Dişine Taktı

Marmaris’te bir evi olan Şahan Gökbakar, yangın haberlerini duyar duymaz Ege’nin yolunu tuttu. Günlerdir koy koy gezip yangın çıkan yerlerde canlı yayın yapan ve hava desteği isteyen ünlü isim, pek çok yangının önlenmesine ve söndürülmesine destek oldu. Ama giderek yayılan yangınlar o kadar şiddetli bir noktaya geldi ki, ekipler Şahan Gökbakar’ın çağrısına yetişemez oldu. Göz göre göre yanan ormanlar karşısında gözyaşlarına boğulan ünlü ismin çaresiz anları herkesi çok üzdü.

Günlerdir Çırpınıyordu! Şahan Gökbakar Sonunda Dayanamadı ve Canlı Yayında Gözyaşlarına Boğuldu

Ama nedense onu eleştirenler de vardı!

“Yardım İstemeyeceğim”

Show yapmakla suçlanan Şahan Gökbakar, yangın çıktığında eşine Marmaris’te olmak istediğini söyleyerek Ege’nin yolunu tuttuğunu ve yanında 1000 tane yangın söndürücü getirdiğini anlattı. “Evin yansın” diyenlere isyan eden ünlü isim, “Kendi evimin etrafında yangını söndürecek su pompaları aldım. Evim yangın tehlikesi taşımıyor ama gereken önlemleri aldım. Evimin yandığını görmek isteyenler için de o gün geldiğinde kimseden yardım istemeyeceğim” diyerek yürek burktu. Tehlike yok dese de alevler maalesef Şahan Gökbakar’ın evine de yaklaştı.

“Gram üzülmem”

Bu kez evinden canlı yayın açan Şahan Gökbakar, alevlerin evinin arkasına kadar geldiğini gösterdi. Nefes almakta zorlansa da evini terk etmeyeceğini söyleyen ünlü isim, “Kurtaramadık. Düzlükte yakalayıp birazcık söndürebilirsek ne ala, evimizi kurtarırız. Kurtaramasak da hiç önemli değil, zerre kadar üzülmem” diyerek tekrar gönülleri fethetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu