Sinema

Resident Evil Reboot Filminin Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

Aynı adlı video oyununa dayanan Resident Evil efsanesi yeniden sinemaya uyarlanıyor. Johannes Roberts tarafından yazılıp yönetilecek Alman – Amerikan ortak yapımı proje, hayranlarına yeni filmin ne zaman beyazperde ekranlarına geleceği üzerine yeni bir şeyler söylemeye başladı! Filmle ilgili şimdiye kadar hiçbir fragman ya da görüntü yayınlanmamışken, yapımcı Constantin Film, internet sitesinde Resident Evil’ın reboot versiyonu için 9 Eylül 2021 tarihini müjdeledi. Platformda filmin sinema salonlarına geleceği belirtilirken, bu durumun ilerleyen zamanlarda koşula göre değişiklik gösterebileceği de düşünülüyor.

Korku filmlerinin tecrübeli yönetmeni Johannes Roberts tarafından yazılıp yönetilecek Resident Evil Reboot filmi, oyunun başlangıç hikayesi olacak ve ilk iki oyunun hikayesine dayanacak. Serinin sadık hayranları başlangıçta böyle bir yeniden uyarlamanın anlamsız olduğunu savunsa da deneyimli isim Roberts’in ismi ortaya çıkınca fanlarda büyük bir güven unsuru oluştu.

Resident Evil

Çekimleri 17 Ekim tarihinde Kanada’da başlayan Resident Evil, konusu gereği izleyenlerini 1998 yılına götürecek. Spencer Mansion ve Raccoon City‘nin sırları bir bir açığa çıkarılırken, seri bir kez daha başa saracak. Filmde Kaya Scodelario, Robbie Amell ve Hannah John-Kamen gibi yıldızlar başrol koltuğunda otururken; deneyimli kadroya Tom Hopper, Avan Jogia, Neal McDonough, Donal Logue, Richard Aiken ve Lily Gao eşlik ediyor.

Onlarca video oyunu, televizyon dizisi, animasyon filmi ve çeşitli franchise versiyonlarına sahip olan Resident Evil serisi, toplam altı filmlik hikayesini 15 Eylül 2021’de yeniden anlatacak. Ülkemizde Ölümcül Deney ismiyle yayınlanacak reboot sürümü hakkında ilerleyen zamanlarda daha somut detaylar ile karşılaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu