Magazin

Olan Bitene Dayanamadı! Hazar Ergüçlü de Çileden Çıktı: “Bu Sefer Suçumuz Ne?”

Son günlerde kontrolden çıkan orman yangınları yüzünden yaşanan yasa, bu kez de bir kadın cinayetinin şoku eklendi. Ünlü oyuncu Hazar Ergüçlü’nün isyanı ise sosyal medyada anında gündem oldu.

Yaşanan çevre katliamlarının ardından, bir de kontrolden çıkan orman yangınları başlayınca sadece çevre aktivistleri değil, tüm Türkiye yasa boğuldu. İklim değişiminin etkileriyle ilk kez bu kadar ciddi bir şekilde yüz yüze gelen Türkiye’nin bu duruma karşı bir eylem planı olmadığı ya da çeşitli nedenlerle gerekenlerin yapılamadığı ortaya çıktı. Teşkilatlar var gücüyle çalışsa da, yangın söndürme uçaklarının eksikliği ya da yetersizliği nedeniyle yangınlar bir türlü kontrol altına alınamadı. Bunun üzüntüsü bitmemişken, bir başka can yakıcı sorun olan kadın cinayetleriyle ilgili korkunç bir gelişme yaşandı.

Kan Donduran Detaylar

Türkiye, maalesef kadınlar için yaşaması çok zor olan bir coğrafya. Eve sağ salim ya da taciz edilmeden dönebilmek ve özgürce yaşamak kadınlar için bir mucizeye dönüşmeye başladı. Sayısı giderek artan kadın cinayetleri ve doğru düzgün uygulanmayan İstanbul Sözleşmesi’nin tamamen kaldırılması da son dönemin en çok konuşulan olaylarından biriydi. Sözleşmeden çıkıldıktan sonra sayıları iyice artan kadın cinayetlerine maalesef bir yenisi eklendi.

Antalya’da kendisinden günlerdir haber alınamayan Azra Gülendam Haytaoğlu’nun cinsel saldırıya uğradığı ve öldürüldüğü ortaya çıktı. Katil Mustafa Murat Ayhan, ilk ifadesinde inkar ederken ikinci verdiği ifadede cinayeti bütün detaylarıyla anlattı. Cinsel saldırıda bulunduktan sonra Haytaoğlu’nu boğarak öldüren ve parçalara ayıran katil, daha sonra cesedi ormana gömdüğünü itiraf etti. İnfial yaratan bu olaya ünlülerden de tepki gecikmedi.

“Bu sefer ‘suçumuz’ ne?”

Toplumsal sorunlarla ilgili sözünü hiç esirgemeyen Hazar Ergüçlü, cinayet haberini okuyunca çileden çıktı. Adalet talep eden ve katilin fotoğraflarını paylaşan ünlü isim, maktul ve katilin iş görüşmesinde tanıştığı iddialarına da atıf yaptı. “Bu sefer ‘suçumuz’ ne olacak acaba, iş görüşmesine gitmek mi?” diye soran ünlü oyuncunun isyanı, anında Twitter’da gündem oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu