MagazinSinema

Nicole Kidman kimdir? En iyi Nicole Kidman filmleri hangileri

7 den 70 e her sinema severin tanıdığı Nikole Kidman, küçük yaşından itibaren güzelliğiyle ve sevimli ekran yüzüyle kısa zamanda yükselmiş bir sinema oyuncusudur.

Nicole Kidman Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, gerçek ismi nedir?

Tam adı, Nicole Mary Kidman olan güzel oyuncu Avustralyalıdır, aynı zamanda ABD vatandaşlığı da bulunmaktadır. Nicole Kidman kaç doğumludur? 20.06.1967 Hawaii Honolulu doğumludur, 53 yaşındadır. Biyokimyacı ve psikolog olan babası Anthony Kidman aynı zamanda bir yazardır. Annesi Janelle Kidman ise hem hemşire hem de eğitimcidir. Güzelliğiyle bir çok film ve dizide oynamış ve kısa zamanda tüm dünyanın tanığı film karakterlerinden biri haline gelmiştir. Oluşturduğumuz listede Nicole Kidman’ın en çok beğenilen 7 filmini listeledik. Nicole Kidman’ın eşi kim, kiminle evli? 1990 dan 2001’e kadar Tom Cruise‘la evli kalmış ve daha sonra boşandıktan 5 yıl sonra 2006’da Keith Urban ile evlenmiştir. Nicole Kidman bir çok kez Oscar adaylığı ve ödülü sahibidir.

Nicole Kidman en iyi filmleri listesi
Nicole Kidman en iyi filmleri listesi

Nicole Kidman en iyi filmleri

  • To Die For (Sonsuz İhtiras) filmi, IMDB: 6,8

1995 yapımı filmde Suzanne Stone Maretto rolünde oynamıştır. Filmin BAFTA adaylığı vardır. Nicole Kidman bu filmdeki performansıyla yayınlandığı yıl en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

  • Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen) romantik filmi, IMDB: 7,6

2001 çıkışlı 27 dakikalık film 50 milyon dolarlık bütçeyle 179 milyon dolarlık bir hasılat elde etmeyi başaran efsane altın küre ödüllü bir filmdir. Nicole Kidman, Satine karakterini canlandırdığı bu filmdeki performansıyla müzikal/ komedi alanında en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi olmuştur.

  • The Others (Diğerleri) korku filmi, IMDB: 7,6

2001 yapımıdır. Grace Stewart rolüyle drama alanında en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

  • The Hours (saatler) Dram filmi, IMDB: 7,5

2002 yapımı olan filmde Virginia Woolf karakterini canlandırmıştır. Drama alanında en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. Film Altın Küre ve Akademi ödüllüdür.

  • Cold Mountain (Soğuk Dağ) dram, romantik, gerilim, savaş filmi, IMDB: 7,2

2003 yapımı Amerikan iç savaşını konu almış filmde Ada Monroe karakterini oynamıştır. Dram alanında yine en iyi kadın oyuncu ödülü almıştır. Filmin Altın Küre adaylığı bulunmaktadır.

  • Birth (Doğum) dram filmi, IMDB: 6,1

Yayınlandığı dönemde Altın Küreye aday gösterilmiş film 2004 yapımıdır. Anna rolüyle de en iyi kadın oyuncu ödülünün yine sahibi olmayı başarmıştır.

  • The Undoing (Bilmeliydin) dram mini dizisi, IMDB: 7,4

En iyi kadın oyuncu ödülünü Grace Fraser karakteri ile almıştır. Dram, psikolojik gerilim türündeki mini dizi 6 bölüm olarak 2020 de yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu