Sinema

Netflix’in I’m Thinking of Ending Things Filmi Senaryosu İnternette Yayınlandı!

Charlie Kaufman tarafından senaryosu yazılıp yönetilen I’m Thinking of Ending Things filmi bugün senaryosuyla ile bir internet platformunda ortaya çıktı. 4 Eylül 2020 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan psikolojik korku filmi, Iain Reid’in aynı adlı romanına dayanıyordu. John Malkovich Olmak, Tersyüz ve Anomalisa gibi başarılı filmlerin de yönetmeni olan Kaufman’ın senaryoya döktüğü yapım, Variety isimli sinema sitesi üzerinden senaryosunu ortaya çıkardı.

Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum filmi hayranları ve özellikle de sinema öğrencileri tarafından yoğun ilgi ile karşılanan film senaryosu, incelikli detaylarıyla dikkat yarattı. 2005 yılında Jim Carrey‘nin başrolünde oynadığı Sil Baştan filmi ile En İyi Senaryo Oscar’ı da elde eden usta sanatçı, sinefiller tarafından zevkle takip ediliyordu. Şimdi Kaufman’ın senaryosunu bizzat okuyan insanlar, yaratıcı sürecin perde arkasını gördükten sonra sanatçıya bir kez daha hayran kaldılar.

Yakın bir zaman önce Boston Film Eleştirmenleri Derneği kapsamında En İyi Senaryo ödülüne de layık görülen I’m Thinking of Ending Things, Kaufman’ın uzun yıllar sürdürdüğü çalışmasının akabinde 138 sayfalık bir senaryoya dönüştü.

Netflix platformunda yayınlanan Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum konusu itibariyle aile ziyaretine giden bir çiftin başlarına gelen paranormal olayları anlatıyor. Kabus dolu bir yolculuğa dönen bu ziyaret ortaya oldukça izlenilesi bir psikolojik gerilim atmosferi bırakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu