Sinema

Neslican Tay’ın hayatı film olacak! Neslican Tay’ı kim canlandıracak?

Kanserle mücadelesi ile tanınan Neslican Tay'ın hayatı film olacak. Demir Kadın isimli film için çalışmalar başladı.

4 defa yakalandığı kansere yenik düşen ve pek çok kişiyi derin üzüntüye sokan Neslican Tay verdiği mücadele ve hayata bakış açısıyla milyonların kalbini kazanmıştı. 3 defa yendiği kanseri 4. defa yenememiş ve hayata gözlerini yummuştu. Sosyal medyada da verdiği mesajlar, yaşarken başladığı kitap ve kanserli hastalara dağıttığı umut ile hala konuşuluyor.

Neslican Tay’ın hayat mücadelesinin film olmasına karar verildi. Bir süredir film için görüşmeler devam ediyor. Neslican Tay’ın hayatı Demir Kadın ismi verilen bir film ile ele alınacak.

Neslican Tay’ı Kim Oynayacak?

Kanser sebebiyle bir bacağını kaybettikten sonra protez bacak ile hayata tutunan Neslican Tay kendisine demir kadın diyordu. Güzel gülümsemesini son dakikasına kadar koruyan genç kadın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla oldukça dikkat çekiyordu. Henüz 21 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Yapımcılar genç kızın hikayesini bir film haline getirmek için uzun zamandır çalışmalara devam ediyordu. Ceylan Yapım ve CNS Productions iş birliği ile birlikte konu hakkında bir filmin çekilmesine karar verildi. Projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar başladı.

Film için çeşitli oyuncuların ismi geçiyor. Yapılan ilk görüşmelerde Deniz Uğur. Metin Çetinkaya, Naz Çağla Irmak, İlker Aksum, Mesut Akusta gibi isimler bulunuyor. Henüz Neslican Tay’ı kim oynayacak belli olmadı. Özge Özpirinççi ismi gündeme gelmesine rağmen hem yaş olarak hem de hamile olması sebebiyle uygun olmayacağı konuşulmaya başlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu