Sinema

Marvel’ın Yeni Blade Filmi 2022’de Yayınlanacak!

İlk defa geçtiğimiz yıl gerçekleşen San Diego Comic-Con etkinliğinde duyurulan yeni Blade filmi için bazı güncel iddialar yayınlandı. Birkaç gün önce düzenlenen Disney Investor Day 2020 kapsamında hakkında önemli detaylara kavuştuğumuz süper kahraman temalı film, vizyon tarihi konusunda ilk ipuçlarını da hayranlarına verdi.

Disney’in yakın bir zaman önce paylaştığı yeni projeleri ile ilgili bir kılavuzda, kronolojik olarak hangi filmler ile ne zaman tanışacağımız paylaşılmıştı. Blade’in çıkış tarihi şimdiye kadar hiçbir zaman kesin bir şekilde şirket tarafından açıklanmasa da yayınlanan bu kılavuzda Marvel, aslında filmin yayın tarihini gizli bir şekilde müjdelemiş oldu.

2022’de vizyona girecek Black Panther II ve yine aynı yıl gösterilecek Captain Marvel 2 filmlerinin tam arasında yer alan Blade, söz konusu kronolojik listede iki sene sonra yayınlanacağını duyurmuş oldu. Ayrıca Marvel Studios başkanı Kevin Feige, hikaye ve prodüksiyon çalışmaları devam eden yapımın ilerleyen tarihlerde daha somut detaylarla hayranları karşısına çıkacağını ifade etti.

Vampir Avcısı Bir Süper Kahraman: Blade

Marvel Comics tarafından 1973 yılında yaratılan Blade, yıllar sonra 1998’de çizgi roman uyarlaması olarak beyazperde üzerine gösterilmeye başlandı. Wesley Snipes’ın başrolünde oynadığı film gişedeki başarısı üzerine Blade II: Bloodhunt ve Blade: Trinity filmleriyle bir üçleme haline geldi. 2006 yılındaysa artık meşhur olan vampir avcısı süper kahraman Blade’in dizisi çekilmeye başlandı.

Şimdiyse uzun bir dönemin ardından serinin fanları sıfırdan başlayacak bir Blade hikayesiyle karşılaşmak için gün sayıyor. Gene Colan ve Marv Wolfman‘ın kaleme aldığı dizinin başrolünde ise Mahershala Ali yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu