Gündem

Lost’un Ünlü Oyuncusu Mira Furlan Hayatını Kaybetti

Babylon 5 ve Lost dizilerinden hatırladığımız başarılı oyuncu Mira Furlan, 65 yaşında vefat etti. Kariyerini çokça ödülle taçlandırmış tecrübeli yıldız, Lost’ta bilim insanı Danielle Rousseau karakterine can veriyordu.

Lost dizisinde bilim insanı Danielle Rousseau ve Babylon 5‘te ise Minbari elçisi Satai Delenn karakterlerine ustalıkla hayat veren yıldız oyuncu Mira Furlan Batı Nil virüsü ile ilgili komplikasyonlar yüzünden Çarşamba günü Los Angeles’taki evinde hayatını kaybetti. Tecrübeli aktris öldüğünde 65 yaşındaydı…

Mira Furlan’ın ölümü hakkındaki belirsizliği, sanatçının menajeri Chris Roe şu cümleler ile doğruladı: “Mira Furlan’ın vefatını teyit etmekten büyük üzüntü duyuyorum. O nezaket, güç ve merhamet dolu bir kadındı. Mira, Batı Nil virüsünden kaynaklanan komplikasyonların ardından 20 Ocak Çarşamba günü vefat etti. Los Angeles’taki evinde ailesiyle beraberken, huzur içinde öldü.

Sosyal medya platformları üzerinden Mira Furlan’ın ölüm haberi derin bir üzüntü yarattı. Babylon 5’in yaratıcısı J. Michael Straczynski de merhum sanatçıyı anarken, 1994 yılında başlayan ve beş sezon boyunca devam eden bu efsane bilim kurgu dizisi için Furlan’ın oyuncu seçmelerine geldiği günü anlattı. Benzer şekilde Lost’un yazarı Damon Lindelof da övgü dolu mesajlarla Furlan’ı andı.

65 yaşında aramızdan ayrılan Mira Furlan’ı en son geçtiğimiz yıl Just Add Magic: Mystery City isimli aile dizisi ve Space Command adlı uzay temalı macera dizisinde izlemiştik. Her iki dizide de Furlan’ın performansı övgü dolu şekilde bahsedilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu