Dizi Haberleri

Lars von Trier’in The Kingdom Dizisi 25 Yıl Sonra Devam Edecek!

Deneysel film yönetmeni Lars von Trier‘in gizem-korku temalı dizisi The Kingdom yıllar sonra yeniden ekranlara dönüş yapacak. Riger adıyla Danimarka televizyonlarında yayınlanan mini dizi, ikinci sezonun ardından pek çok soru işareti ile birlikte yayından kalkmıştı. 1997 yılında apar topar yok olan proje, yapımcı şirket DR tarafından yapılan açıklamaya göre üçüncü ve son sezonu ile şimdi tekrar hayranlarının karşısına çıkacak. Yarım kalan hikaye, 25 senenin ardından nihayet tamamlanacak!

Nymphomaniac, Mother!, Dogville, The House That Jack Built ve Melancholia gibi unutulmaz filmler ile görkemli bir kariyer oluşturan Lars von Trier, çok sevildiği kadar tartışmalı filmografisiyle sinema sektörünün en değerli yönetmenleri arasında kabul ediliyor. Pek çok filminde yeni arayışlar deneyen Danimarkalı sanatçı, belki de bu arayışların ilk deneyişini 90’lı yıllarda hayata geçirdiği The Kingdom dizisi sayesinde başlamış ve denemelere açık bir alan bırakmıştı.

The Kingdom 2022 Yılında Ekranlara Gelecek!

Olağanüstü etkileyici bölümleri ile her biri adeta birer film statüsünde değerlendirilen The Kingdom, Lars von Trier tarafından yaratılmış olsa da çoğunlukla Morten Arnfred imzasıyla yönetiliyor. Kopanhag’da bir hastanenin beyin cerrahisi bölümünde geçen dizi, izleyenlerine korku ve gizem dolu bir serüven oluşturuyor. Dizi geçmişte 2 sezon sonunda ekranlardan ayrılsa da yıllardır Trier’in 3. sezonu senaryoya döktüğü biliyordu. Şimdi zaman geldi çattı ve prodüksiyon ekibi kolları sıvayarak tamamlanmayan projeyi yeniden hayata geçirmek üzere odaklanmaya başladı.

2021 yılında toplamda 5 bölümü ile 3. sezon çekimlerine başlanacak olan dizinin The Kingdom Exodus adını alacağı öğrenildi. Zentropa Entertainment tarafından hazırlanacak yapım, tam 25 sene sonra tekrar ekranlara gelecek. Dizinin hasret kalınan final sezonu 2022 senesinde yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu