Dizi Haberleri

Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı’nın Yazarından Yeni Dizi Geliyor: Camdaki Kız

Sevilen televizyon dizileri Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı eserlerinin yazarı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu şimdi yeni bir uyarlamayla hikayelerini ekranlara taşıyacak. Budayıcıoğlu’nun Doğan Kitap’tan çıkan Camdaki Kız isimli öyküsü de yakında televizyona aktarılacak. İşte detaylar…

Yılları aşan tecrübesini edebi bir dille okurlarına aktaran ünlü psikiyatr Dr. Gülseren Budayıcıoğlu şimdiye kadar çok sayıda dizi uyarlaması ile ekranlara gelmişti. Eserleri Doğan Kitap etiketiyle raflara ulaşan isim, ilk kez Özcan Deniz ve Aslı Enver ikilisinin başrolünü üstlendiği İstanbullu Gelin dizisi sayesinde hikayelerini televizyona aktarmıştı. Hayata Dön romanından uyarlanan eserde çok sayıda ünlü yıldız, uzun soluklu şekilde Star TV ekranlarında boy göstermişti.

Şu anda ekranlarda olan Masumlar Apartmanı dizisi Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi adlı romanından uyarlanmıştı. TV8 ekranlarının vazgeçilmez yapımı olan Kırmızı Oda da aynı kitaptan esinlenerek oluşturulmuştu. Ekranların iki fenomen dizisinin haricinde Budayıcıoğlu’nun kaleminden çıkan Camdaki Kız adlı kitap da yine TV8’in sevilen yapımlarından Doğduğun Ev Kaderindir‘e ilham vermişti.

Fakat anlaşılan o ki Camdaki Kız kitabı başka dizilere de ilham vermeye devam ediyor. Kitaptan uyarlanan bir başka yapım, yine OGM Pictures yapım şirketi tarafından hazırlanacak ve orijinal kitapla aynı adı taşıyacak. Nadim Güç imzasıyla yönetilecek dizinin çekimlerine Şubat ayında başlayacağı düşünülürken, dizinin oyuncu kadrosu ve yayınlanacağı televizyon kanalı gibi detaylar henüz ne yazık ki mevcut değil. Ancak ilerleyen haftalarda diziyle alakalı daha fazla detaya sahip olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu