Magazin

Kimse Bunu Bilmiyordu! Demet Özdemir, Çağlar Ertuğrul, Tarkan ve Kerem Bürsin Hakkında Şaşırtan Gerçek

Birkaç gündür Türkiye’yi etkisi altına alan orman yangınları, büyük bir paniğe ve cadı avına neden oldu. Yangınla ilgili üzüntüsünü ya da yaptığı yardımları paylaşmayanlar hedef gösterilmeye başlandı. Ama ortaya bambaşka gerçekler çıktı!

Türkiye’nin güney bölgelerini kasıp kavuran orman yangınları, birkaç gündür en önemli gündem maddesi. Antalya’nın Manavgat ilçesi başta olmak üzere pek çok yerleşim yerini mahveden yangınlar, tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Aynı zamanda, büyük bir sorgulama süreci de başladı: Türkiye iklim kriziyle birlikte sayıları ve şiddeti giderek artan orman yangınlarına ya da kundaklama ihtimaline karşı ne kadar hazırlıklıydı? Cevap da hala kontrol altına alınamayan yangınlardan belli oluyordu, hiç hazırlıklı değildik! Yangın söndürme hizmetinin özelleştirilmesi birkaç gündür büyük bir tartışma başladı. Yurttaşlar yardım kampanyaları ve yangın söndürme çalışmaları için seferber olurken, ünlüler de paylaşımlarıyla sürece destek oldu. Paylaşım yapmayanlar için de cadı avı başladı!

Herkes Onlara Patladı

Yangınlarla ilgili ilk andan itibaren paylaşım yapmayan ya da kamerayı açıp ağlamayan ünlüler, birdenbire “duyarsız” ilan edildi. Olan bitene karşı duyulan öfke, tatile çıkanlara ve ünlü isimlere yönelmeye başladı. Bu öfkeye hedef olmak istemeyenler, bol bol paylaşım yapmaya ve yaptığı yardımları Instagram’dan çarşaf çarşaf yayınlamaya başladı. Yaptığı yardımları paylaşmayanlar da resmen fişlendi! Ama son gelişmeler samimiyeti sosyal medyada aramamak gerektiğini bir kez daha ortaya çıkardı.

İşin Aslı Öyle Değilmiş

Konuyla ilgili basit birer paylaşım yapıp geçen ünlüler arasında Tarkan, Çağlar Ertuğrul, Demet Özdemir ve Kerem Bürsin gibi popüler isimler de vardı. Ama onlar sosyal medya yerine gerçekten bir şeyler yapmayı seçmiş meğer!

Yangın çıkan yerleşim yerlerinde yaşayanlara ve yardımları koordine edenlerin söylediklerine göre, Kerem Bürsin, Tarkan ve Demet Özdemir binlerce yardım kolisi gönderdi. Çağlar Ertuğrul ise yüzlerce fidan bağışladı. Ama bunları paylaşmadıkları için cadı avına kurban gidenler onlar oldu! Umarız, birbirimizi yemeyi bırakıp gerçek sorunlara odaklanır ve kısa süre içinde yaraları sarabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu