Magazin

Kavga İddiasına Çok Sert Tepki! Yeşim Salkım’dan Şoke Eden Sözler: “Yazıklar Olsun”

Polemiklerin iki kraliçesi Demet Akalın ve Yeşim Salkım’ın bu kez karşılıklı bir kavgaya tutuştuğu söyleniyordu. Ama Yeşim Salkım’ın şiddetle bu iddiaya karşı çıkması söylentilere son verdi.

Neredeyse bir haftadır devam eden ve bir türlü önü alınamayan orman yangınları, Türkiye’nin en can acıtan meselesi haline geldi. Yetkililerin üzerine düşeni yapmaması ve iklim krizine karşı ne kadar hazırlıksız olduğumuzun fark edilmesi de yurttaşlar arasında büyük bir sorgulamaya yol açtı. Kendi yarasını kendisi sarmaya karar veren yurttaşlar, pek çok yardım kampanyası başlattı ve orman söndürme çalışmalarına gönüllü olarak katılmaya başladı. Ünlüler arasında da günlerdir başka bir konunun lafı bile edilmiyor. Ama kendi inisiyatifleriyle başlattıkları yardım seferberlikleri ara ara krize de yol açabiliyor!

Show Yapmakla Suçlandı

Demet Akalın günlerdir tek kişilik bir dev kadro olarak yangın bölgelerinin derdine derman olmaya çalışıyor. En son helikopter firması ve pilot bile bulan ünlü şarkıcı, bölgeye kamyonlar dolusu yardım da gönderiyor. Herkesin sorununa çözüm bulmak için kendini paralayan ünlü isim, bir yardım derneği kurarak bu işlere yangınlar söndükten sonra da devam etmek istiyor. Ama onu show yapmakla suçlayanlar da var!

“Artistlik Yapmayın”

Ünlü şarkıcı Yeşim Salkım da yangına karşı elinden geleni yapan isimlerden biriydi. O da en az Demet Akalın kadar dobra ve polemik seven bir isim olduğu için yaptığı paylaşımlar yeni tartışmaların fitilini ateşledi. En başından beri yardım toplamak için uğraştığını ve show yerine gerçek ihtiyaçların karşılanması gerektiğini söyleyen Yeşim Salkım, bunu hayli sert bir dille yaptı.

En başından beri ihtiyaç listeleri geçiyoruz. Özelikle Milas yanıyor, santrale yaklaşıyor. Showu bıraksın bazı ünlüler tıra ihtiyaç yok, yangın söndürücü uçağa ihtiyaç var. Artistlik yapmayın artık yetti.” diyen Yeşim Salkım’ın sözlerinin Demet Akalın’a yönelik olduğu söylendi. Ama polemik kraliçesinden daha sert bir yanıt geldi!

“Yazıklar Olsun”

Yazdığının Demet Akalın’la hiç ilgisi olmadığını söyleyen Yeşim Salkım, “En başından beri koşturuyoruz hepimiz. Ben Milaslıyım, memleketim yanıyor, babamın toprakları. Ne ayıp, böyle zamanda bu yazılır mı? Yazıklar olsun. Ben ne gönderdiğini bile bilmiyorum. Kim ne yollarsa yollasın, herkesin amel defteri kendine. Ülkemiz yanıyor ya ayıp artık, yeter yahu yeter.” sözleriyle isyan etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu