TV Programları

Jülide Ateş ile 40 Programı Artık Bir Dijital Platformda Yayınlanacak!

İlk defa CNN Türk kanalında Buket Aydın sunuculuğunda yayın hayatına başlayan 40 programı özgün hard talk formatı ile büyük dikkat çekmişti. Tamamen yerli bir formata sahip olan bu içerik, geçtiğimiz aylarda Haber Global kanalına transfer olmuş ve Jülide Ateş‘in sunumuyla yoluna devam etmişti. Çok sayıda ünlü, siyasi ve gündemdeki ismi ağırlayan programdan şimdi ilginç bir haber geldi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Haber Global’de 40 programı 40. bölümü ile ünlü oyuncu Demet Akbağ‘ı misafir etmişti. BBO Yapım tarafından duyurulan açıklama metnine göre, bu 40’ın televizyon ekranlarındaki son bölümüydü. Yapımcı şirket konuyu şöyle açıkladı:

40 programı , Haber Global kanalıyla Aralık ayında ilkesel ve vizyon anlayışı olarak aynı paydada buluşamadığı için karşılıklı olarak uzlaşma yoluyla 40. Bölümün yayınından sonra sözleşmesini devam ettirmeme kararı almıştır.

40, yayınlandığı her mecrada gündem olmuş ve çok ses getirmiş, uluslararası mecralarda yerini bulan “özgün hard talk” olma özelliğine sahip ilk Türk formatı. 19 milyon nüfusa sahip olan Romanya’da da gündemi sarsan bir program. Yayınlandığı saatte 1 buçuk milyon kişi tarafından seyrediliyor. Yakın zamanda İngiltere, Almanya ve Lübnan’da da yayın hayatına başlayacak. Ayrıca 40, Türkiye’de de çok ilgi gören ve konuşulan bir program olma özelliğine sahip. İlgi gören her program gibi 40’ın benzeri olduğunu düşünen taklitleri de maalesef yayın hayatımızdalar. Üstelik daha daha yenileri de türeyecek, öyle gözüküyor.

Elimiz, gözümüz, beynimiz hep ve sadece işimizde… O yüzden taklitler sadece taklittir. 40’a Haber Global ekranlarında 40. Bölümle veda ettik.

40 Programı Artık Gain’de Yayınlanacak!

Açıklama metninin devamında 40’ın yerli kısa içerik uygulaması Gain Medya‘ya transfer olduğu öğrenildi. BBO Yapım şirketi şu sözlerle transferi dile getirdi:

40. bölümümüzde Türkiye’nin değerlerinden Demet Akbağ’ı ağırladık. Duyuruları yapılmasına rağmen, 40. bölümümüzü yayın günü olan 7 Ocak Perşembe akşamı Amerika’daki kongre baskını kaynaklı, kanalın yayın akışının değişmesi nedeniyle yayınlayamadık.

Dolayısıyla planladığımız gibi 40’ın Gain’e transfer olduğunu 8 Ocak Cuma sabahı açıklayamadık. Etik yayıncılık anlayışımız, konuğumuza ve izleyicimize verdiğimiz değer ve saygı nedeniyle…

14 Ocak Perşembe akşamı yayınlanan Demet Akbağ’lı 40. bölümümüzün ardından bugün kamuoyu ile 40’ın artık Gain’de olduğunu paylaşabiliyoruz.

40, Jülide Ateş’in olgun, tarafsız sunumuyla yayın hayatına devam edecek. İlkeli, özgür, yenilikçi, namuslu ve vizyoner olarak. Takdir seyircinin ve basın emektarlarının.

Yapacak çok işimiz, sorulacak çok sorumuz var. Yakında görüşmek üzere…

BBO YAPIM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu