Magazin

İhbarlar da Ondan Soruluyor! Demet Akalın Yangın Bölgesinde Yapılan Sabotajın Hesabını Sordu

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, günlerdir devam eden orman yangınlarını engellemek için elinden geleni yapıyor. Diplomatik temaslarda bile bulunan ünlü isim, en sonunda yardımları sabote edenleri de ortaya çıkardı!

Elini Taşın Altına Koydu

Hemen hemen bir haftadır devam eden ve giderek büyüyen orman yangınları, Türkiye’nin en önemli gündem maddesine dönüştü. Özellikle Ege ve Akdeniz’i etkisi altına alan yangınlar nedeniyle yaşanan can kayıpları da giderek artmaya başladı. Herkesin aklında ise tek bir soru vardı, yıllardır her yangına müdahale eden ve çoğunu başlamadan bitiren Türk Hava Kurumu uçakları neredeydi?

Bu skandalla ilgili tartışmalar devam ederken, bir yandan da yardım kampanyaları örgütlenmeye başlandı. En çok yardım toplayan isimlerden biri de ünlü şarkıcı Demet Akalın oldu. Bir ara diplomasiye bile bulaştı!

Günlerdir Seferber Oldu

Yangınları ilk günden beri saniye saniye takip eden Demet Akalın, yardım kampanyası başlatan ilk isimlerden biri oldu. Kamyonlarca yardım toplayan ünlü isim, hava desteği için bile bir şeyler ayarladı. Helikopter firması bulduğunu ama bürokrasiye takıldığını söyleyen Demet Akalın, herhalde engelleri aşmış olmalı ki, bugün de pilot arıyordu! Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ile bile iletişime geçen ünlü isim, tek başına bir ordu gibi hareket etmeye başladı. En kısa zamanda da bir yardım derneği kurmayı düşünüyor.

Instagram’da İhbar Etti

Demet Akalın bir yandan yardım işlerini organize ederken bir yandan da bölgeden gelen ihbarları paylaşıyor. Son olarak, gelen yardım minibüsünden suların çöpe atıldığını görünce hemen Instagram’a koştu ve isyan etmekten kendini alamadı: “Aaa, soğuk suları çöpe atıyor. Kim bunlar ya?” Ünlü şarkıcının ihbarı hakkında henüz bir gelişme yaşanmadı. Dolayısıyla, sabotaj olma ihtimali henüz kesinleşmedi ama bu sorgulamanın Demet Akalın’a kalması bile bölgede yaşanan zorlukların ve koordinasyon eksikliğinin bir göstergesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu