Gündem

HBO Max, Harry Potter Dizisi Geliştirdiğini Duyurdu!

Son dönemin gözde dijital içerik platformu HBO Max, Harry Potter serisi için bir dizi uyarlaması gerçekleştiriyor! Şu anda platform, dizinin henüz erken geliştirme aşamasında olduğunu ifade ederken; henüz pek fazla detay kesinleşmediği için kamuoyuna kısıtlı sayıda bilgi aktarıldı. İşte detaylar…

J. K. Rowling tarafından kaleme alınan yedi bölümlük efsane fantastik kitap serisi Harry Potter, bilindiği üzere toplamda sekiz filmlik bir film serisine dönüşmüştü. Sinema filmi uyarlaması ile adını daha geniş kitlelere yaymayı başaran eser neredeyse tüm dünyada büyük yankı uyandırırken, gişede toplam 7 milyar doların üzerinde bir hasılat rekoru elde etmişti.

Popüler kültür için büyük katkılarda bulunan Harry Potter serisi bittikten sonra Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? isimli prequel film serisiyle yoluna devam etmiş; yıllar önce yaşanan olayları konu almaya başlamıştı. Tüm bunların haricinde şimdiye kadar pek çok müzikal, tiyatro oyunu ve çeşitli sanat disiplinlerinde uyarlamalarını gördüğümüz yapım şu anda müthiş bir haber ile hayranlarını sevindirdi!

Harry Potter Dizi Oluyor!

Serinin popülaritesinden daha fazla yararlanmak isteyen Warner Bros. şirketi, HBO Max platformu için bir Harry Potter dizisi hazırlığına başladı. Şu anda ortaya çıkacak fikirleri değerlendirmek üzere toplantıların sürdüğü devam edilirken, henüz erken geliştirme aşamasında olunduğu ifade edildi.

Seriden en son Harry Potter ve Lanetli Çocuk isimli tiyatro oyunun duymuştuk. Fakat HBO Max imzasıyla yayınlanacak dizinin tam olarak neyi anlatacağı, nelerden besleneceği bilinmiyor. Sosyal medyadan gelen yorumlarda bazı insanlar Harry’nin hikayesinin anlatılmaya devam edileceğini düşünürken; bazıları ise Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu etrafında gelişen yeni sihirbazlık hikayelerinin işlenebileceği tahmin ediyor.

Şimdilik yeni Harry Potter dizisinin konusu, oyuncuları ve çıkış tarihi gibi detaylar hakkında bir bilgi edinmek ne yazık ki epey güç. Ancak ilerleyen haftalarda konuya ilişkin daha fazla detay görmeye başlayacağız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu