Gündem

Halbank Kredilerde Faizleri Kaldırınca Yüzler Gülmeye Başladı: Bu Meslek Grubuna Faizsiz 200 Bin TL Kredi Veriyorlar!

Türkiye’nin sevilen bankalarından Halkbank kadın girişimcilere özel kredi kampanyası sayesinde belli şartları karşılayan kişilere toplam 200 bin TL’ye kadar kredi veriyor hem de faizsiz! Eğer siz de 200 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın!

Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi

Halkbank’ın Kadın Girişimcilere Sıfır Faizli Esnaf Kredisi’nden yararlanmak için, bankanın koymuş olduğu şartları sağlamanız gerekiyor. En önemli şart ise KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin tamamlanmış olması ve 30 yaşınızı doldurmamış olmanız gerekiyor. Eğer siz de hem KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin tamamlamış hem de 30 yaşında küçükseniz, faizsiz 100 bin TL kredi alabiliyorsunuz. Eğer en az 1 yıllık ustalık belgeniz varsa ve ustalık belgenizin olduğu iş ile ilgili son bir yılda işletme kurduysanız bu tutar 225 bin TL’ye kadar çıkıyor!

Kimler Faydalanabilir?

Sıfır faizli Halkbank kredisi almak isteyen kişilerde aranan özellikler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.
  • Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.
  • Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.
  • KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.

Kadın Girişimci Kredisi

Halkbank’ın bir diğer kredi seçeneği ise yine kadın girişimcilere yönelik. Bu krediye başvurmak için ise KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin tamamlamış ya da 30 yaşından küçük olmanız gerekmiyor. Eğer işinizi kurduysanız 36 ay vade fırsatıyla faizsiz ve aylık eşit taksitli şekilde 100 bin TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz ancak eğer işletmenizi yeni kuracaksanız ya da işletmenizin kurulmasının üzerindne 6 aydan az bir vakit geçmişse, Halkbank’ın size sunduğu kredi miktarı en fazla 50 bin TL oluyor. İki kredide de vadeler 6 ay anapara ödemesiz olmak üzere en fazla 36 ay ve ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecek. Kredi vadesi boyunca sizlerden havale ya da EFT işlemlerinden para alınmayacak. Ayrıca kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) tanımlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu