Magazin

Günler Sonra Ortaya Çıktı! Teşkilat’ın Yıldızı Çağlar Ertuğrul’dan Hayat Kurtaran Öneri

Ünlü oyuncu Çağlar Ertuğrul, ortalığın tam anlamıyla yangın yerine döndüğü bir ortamda sessizliğiyle dikkat çekiyordu. Ama o show yapmak yerine, gerçekten gereken zamanda konuşmayı seçti!

“Teşkilat” ile Tekrar Parladı

Çağlar Ertuğrul, son dönemin en gözden uzak yaşayan ama en popüler olan oyuncularından biri. Aslında bir mühendis olan ünlü isim, hayali olan oyunculuğa üniversite yıllarında tozunu yuttuğu tiyatro sahnesiyle başladı. Öğrenciyken defalarca seçmelere girse de kayda değer bir başarı elde edemedi. Ama sonunda turnayı gözünden vurdu ve “Dağ” filminde rol kapmayı başardı. “Dağ”dan sonra da onu tutabilen olmadı zaten! Özellikle de “Fazilet Hanım ve Kızları” ile “Dağ 2” filmi sayesinde şöhretin zirvesine çıktı. Geçtiğimiz sezonun en çok izlenen dizilerinden “Teşkilat”ta da yine Çağlar Ertuğrul’u başrolde izledik.

Show Yapmadı

 

Türkiye’yi günlerdir kasıp kavuran orman yangınları, ünlü isimlerin de tek gündemi haline geldi. Günlerdir başka hiçbir paylaşım yapmayan ünlüler, yardım kampanyalarının sesi olmaya ya da farkındalık yaratmaya çalışıyor. Bu konuda paylaşım yapmayanlar ise gözden düşüyor! Ama ünlü oyuncu İbrahim Çelikkol’un tek kare paylaşım yapmamasına rağmen yangın söndürmek için günlerce itfaiyeyle çalıştığı ortaya çıkınca,  bu cadı avı da biraz durdu. Sessiz kaldığı için eleştirilen isimlerden biri olan Çağlar Ertuğrul’un da afet bölgelerine ilk andan itibaren binlerce yardım kolisi gönderdiği ortaya çıktı.

“İmkanı Olan…”

Çağlar Ertuğrul, günlerdir seferber olduğu yardım kampanyalarından sonra, yangınla en etkili mücadele yöntemlerinden birinin ne olduğunu paylaştı. Sivil yangın müdahale aracı yapımını anlatan Çağlar Ertuğrul, imkanı olanları bu faydalı aracı yapmaya davet etti. İlgilenenlerin kendi araçlarına su tankeri ve pompayla basit bir düzenek kurarak, yangının söndürülme ve soğutulma aşamasına müthiş bir katkıda bulunabileceğini anlatan ünlü oyuncu, faydalı yaklaşımıyla takdir topladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu