Magazin

Gündüz Kuşağı Kraliçelerin Rekabetinde Son: Müge Anlı Rakibesi Esra Erol’a Özenince “Kayıp Aile” Vakaları Arttı!

Müge Anlı ve Esra Erol rekabetinde son nokta! Geçtiğimiz günlerde Esra Erol’un programında 32 yıldır ailesini arayan Elif’i izlemiştik. Bugün ise Müge Anlı da 33 yıl önce cami avlusuna bırakılan Vedat Alexander Schlienbecker’ın ailesini bulmak için kolları sıvadı! İki vakanın arka arkaya denk gelmesi herkesi şaşırttı.

ATV Müge Anlı ile Tatlı Sert programında filmleri aratmayan bir ‘aile arayışı’ ekranlara getirildi. Gerçek ismi Vedat Şen olan ve 33 yıl önce annesinin camii avlusuna bırakmasının ardından Alman bir aile tarafından evlatlık alınıp bir Hristiyan olarak büyütülen Alexander Schlienbecker Müge Anlı’nın programında anne-babasını buldu.

Alman vatandaşı olan Vedat Alexander annesini aramak için Müge Anlı’ya başvurdu. Türk bir annesi olan Vedat’ın Türkiye’li bir kız arkadaşı olduktan sonra annesini aramak için Türkiye’ye gelmiş. 20 Mayıs 1988 tarihinde İzmir Konak’ta Mersinli Camii’sinin önünde bulundu. Ablasıyla birlikte ailesini arayan Vedat Alexander Şen, 4 çocuk babası.

“İsmim Alexander oldu ve Hıristiyan olarak yetiştirildik”

Şu an 80’li yaşlarda olan Werner- Gerlinde Schlienbecker çiftinin kendilerini alıp Almanya’ya götürdüğünü belirten genç adam “İsmim Alexander oldu ve Hıristiyan olarak yetiştirildik. Zaman zaman o evde ablamla ağır hakaretlere maruz kaldık. Mayıs 2020’den itibaren gerçek ailemi aramaya başladım. Karşıyaka Kaymakamlığı arşiv aramasıyla durumu özetleyen bir bilgi geçti. İzmir’de anne ve babamı bulmak için cami etrafında el ilanları bile dağıttım. Ama bir sonuç elde edemedim. Türk başkonsolosluğundan vatandaşlık haklarından yararlanmamı sağlayan mavi kart çıkarttım. E-Devlet şifresi bile aldım” dedi.

Ablası 3 yaşında, kendisi 2 yaşında iken İzmir’de bir cami önüne bırakılan Vedat ve ablası Hülya 33 yıl önce Almanya’ya evlatlık verildi. Alman adı Alexander Schlienbecker olan Vedat Şen’in biyolojik ailesi, iki çocuğu bir notla cami önüne bıraktı. Yeni adını öğrenmesinin üzerinden 1 yıl geçti. 30 Nisan 2020 tarihinden beri ise Türk adını kullanıyor. Mardinli bir ailenin evladı olan ve 21 kardeş olduğu ortaya çıkan Vedat’ın anne ve babasının da teyze çocukları olduğu öğrenildi. Alman ve hristiyan bir ailede büyüyen Vedat Alexander, soyadını ilk kez Türkiye’ye geldiği zaman adını ve soyadını ilk kez öğrendi. “Ben her zaman müslümandım.” diyen Vedat Alexander, hiç bilmediği ve tanımadığı ailesini arıyordu. Vedat anne ve babasının yanı sıra 19 kardeşini de bulmuş oldu.

21 Kardeşi Varmış!

Bir ablası olan Vedat’ın artık kocaman bir ailesi var. Müge Anlı Vedat’ın ailesi ile telefon bağlantısı yaparken sevincini paylaşarak “Bayılıyorum kavuşma anlarına, kendimi Roma’yı fethetmiş gibi hissediyorum” dedi.Programa önce Vedat’ın babası ardından annesi bağlandı. Anne ve babası başka evlilikler yapan Vedat’ın 19 kardeşi olduğu da ortaya çıktı. Türkçe bilmeyen ve hemen bulunmaları karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Vedat, yarınki programda ailesiyle kavuşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu