Magazin

Gördüklerine İnanamadı Hemen Instagram’a Koştu! Seda Sayan’ın Derin Üzüntüsü: “İnsanlığımdan utandım…”

Ünlü oyuncu ve sunucu Seda Sayan, günlerdir devam eden orman yangınlarına karşı sessiz kalmadı. Hesabından sık sık tekrar ağaçlandırma çaresi yapan ünlü isim, son paylaşımında ise ne kadar utandığını anlattı.

Ege’de birkaç gündür devam eden orman yangınları, önceki gün doruk noktasına ulaştı. En az 9 ilde devam eden ve saatlerce kontrol altına alınamayan yangınların yol açtığı tahribat yürekleri yaktı. Sabotaj diyenler olsa da, asıl sebebin şiddeti giderek artan iklim değişikliği ve Türkiye’nin bu afetlere hazırlıksız yakalanması olduğu kesin. Türk Hava Kurumu’nun yangın söndürme uçakları ve pilotlarının hizmet vermesi yerine, yangın söndürme işi özelleştirilince afetin boyutu daha da büyüdü. Bu coğrafyaya uygun olmayan ve yetersiz hizmet nedeniyle yangınlar çok geç kontrol altına alınabildi. Yaraları sarmak da TEMA’ya fidan bağışı yapan ve yangın bölgelerine yardım paketleri gönderen halka düştü. Ünlüler de elini taşın altına koydu tabii ki!

Dünden Beri Seferber Oldu

Neredeyse bütün ünlü isimler, Instagram’dan hem üzüntülerini hem de destek çağrılarını paylaştı. O isimlerden biri de elbette adı Türkiye’nin en güvenilir ünlüleri listesinden hiç düşmeyen Seda Sayan’dı. “Seda Bacı”, iki gündür hem olayı duyurmak hem de TEMA’ya yapılan fidan bağışlarını büyütmek için elinden geleni yaptı. Ama hiçbiri son paylaşımı kadar etkili olmadı ve onu yüreğinden vurmadı!

“İnsanlığımdan utandım”

Seda Sayan, son paylaşımında, yangından kaçarken küçük bir kedi yavrusunu da kurtaran sevimli ve cesur köpeği paylaştı. “Ah be köpek, ben seninle insanlığımdan utandım” diyerek üzülen Seda Sayan, takipçilerinin de yüreğini ısıttı. Gerçi, fotoğraf büyük ihtimalle photoshop ama hayvanların böyle hareketler yapabileceğini zaten biliyoruz. Umarız, yangın bölgelerinden böyle fotoğraflar görmek yerine, birkaç ay sonra yeniden yeşermiş ormanları görürüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu