TV Programları

Gaye Su Akyol 3 mini şarkısıyla Gain’de

Gain Medya her geçen gün içeriklerine bir yenisini daha ekliyor. Gaye Su Akyol‘un 3 tane kısa şarkı söylediği programıyla Gain kısa video platformunda izleyicisiyle buluştu.

Programda aynı zamanda, sahne arkası röportajına da yer veren Gaye Su Akyol’un kendi isminde bir internet sitesi de mevcut ve sitesinde albüm, tişört ve aksesuar satışı da yapmakta.

Gaye Su Akyol kimdir?

Babası ressam olan sanatçı 1985 İstanbul doğumludur. Yeditepe Üniversitesi Antropoloji bölümü mezunudur. Songlines dergisinin 2019’un en iyi sanatçısı unvanına  sahip olmuştur. Müziğe, Fütürist  ve “Kavram olarak evrensel, ruh olarak yerel” bakış açısıyla yaklaşan sanatçı, şarkıcı olmasının yanı sıra aynı zamanda besteci ve prodüktör olarak da çalışma yapmaktadır. 2014 de “Develerle Yaşıyorum” isminde çıkarttığı ilk albümüyle olmasa da, ikinci çıkarttığı albümüyle (Hologram İmparatorluğu) uluslararası anlamda ünlenmiştir. Bir çok kıtada konser düzenlemiş ve popüler olmuştur.

Gaye Su Akyol bir çok yerel ve yabancı müzik platformundan olumlu eleştiriler aldı. 3. olarak 2018 de çıkarttığı “İstikrarlı Hayal Hakikattir” albümünün her notasına kendi damgasını vurmuştur. Bu albümdeki şarkılarının sözlerini ve müziğini de yine kendisi yazmıştır.

Elektronik ortamda Anadolu Müziğini ve Rock ile birleştirmiş ve Yurtdışında bir çok programa katılmış ve dergilere kapak olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu