Dizi Haberleri

Friends dizisi Netflix ile yollarını ayırdı!

Efsane komedi dizisi Friends geçtiğimiz yıl Netflix platformuna tüm bölümleri ile eklenmişti. 1994 – 2004 yılları arasında yayınlanan, toplamda 10 sezon ve 236 bölüme sahip olan dizi, Türkçe altyazı ve dublaj seçenekleriyle platformda yayınlanmıştı. Çok sayıda insanın ilk defa keşfettiği, eskiden izleyenlerin yeniden seyretmeye başladığı kült sit-com, platformda büyük bir başarıya ulaşmıştı. Fakat sevilen dizi için üzücü bir haber geldi! Sevilen komedi dizisi, Netflix’ten kaldırıldı.

Friends, Netflix’ten neden kaldırıldı?

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc ve David Schwimmer gibi isimlerle güçlü bir oyuncu kadrosu oluşturan Friends dizisi bugün Netflix ile yollarını ayırdı. David Crane ve Marta Kauffman imzalı Emmy ödüllü komedi yapımı, şu anda BluTV platformunda da gösteriliyor. Ancak yakında buradan da kaldırılacağı tahmin ediliyor. Zira dizi, bu yıl Türkiye’de faaliyetlerine başlayacak olan HBO Max’te gösterilecek.

Friends dizisi

Friends geçtiğimiz yıl Netflix ABD’den de ayrılmış ve yeni hak sahibi HBO Max‘e transfer olmuştu. Ancak platform henüz Türkiye’de hizmet vermediği için, bir süre daha ülkemizde Netflix’te kalmaya devam etmişti. Son gelişmeler, HBO Max’in ülkemize gelişinin artık çok yakın olduğunu gözler önüne seriyor.

Friends: The Reunion yakında Türkiye’de izlenebilecek

HBO Max, 27 Mayıs 2021 tarihinde Friends’in efsane kadrosunu bir araya getirdiği özel bir bölüm çekti. Friends: The Reunion adlı yapım, toplamda bir saatlik süresiyle karşımıza çıktı. Son derece eğlenceli ve izleyenlerine nostaljik anlar yaşatan yapım, Türkiye’de henüz hiçbir platformda gösterilme şansı bulamamıştı. HBO Max’in ülkemize gelmesiyle beraber bu özel bölüme de ilk defa ulaşabileceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu