Magazin

Fethiye Gezilecek Yerler : Doğa Harikası bir yer

Fethiye Gezilecek Yerler Her gün trafikten sonra yaz tatilinin gelmesi, yüksek binalar ve günlük iş temposu ile yeşil doğa ve masmavi denizin buluştuğu bir yerde dinlenmek isteyenler için Fethiye ilçesini uygun yerlerden biri olarak önerebiliriz.

Fethiye Gezilecek Yerler Her gün trafikten sonra yaz tatilinin gelmesi, yüksek binalar ve günlük iş temposu ile yeşil doğa ve masmavi denizin buluştuğu bir yerde dinlenmek isteyenler için Fethiye ilçesini uygun yerlerden biri olarak önerebiliriz.

Ülkemizde eşsiz güzelliği ile sizi cezbedecektir. Bunun dışında içki içmek için en popüler yerlerden biri olan Ölüdeniz, kendine özgü mimarisi ile ilgi çekicidir.

Kelebek vadisi

Kelebekler Vadisi Kelebekler Vadisi’ne baktığınızda, gördüğünüz inanılmaz manzaranın ardından gerçekten eşsiz bir doğa harikası olduğunu anlayacaksınız. Kelebek vadisi adını vermelerinin genel nedeni, bölgede 70’den fazla kelebek türünün bulunmasıdır. Vadiyi gezerek güzel doğa manzarasına karşı fotoğraf çekebilir, akşamları çadırınızı kurarak geçirebilirsiniz. Fethiye Gezilecek Yerler Buna ek olarak özel olarak belirlenmiş kamp alanlarında elektrik, su, tuvalet ve yemek imkanları sağlanmaktadır.

Gemile Koyu

Fethiye’nin limanlarından biri olan Gemile Adası’nda bulunan bir koy olup, manzarası ile insanı kendine çekmektedir. Anlaşma yok. Bunun en büyük sebebi ise sit alanı olmasıdır. Fethiye ilçesinde her gün tekne turu yapılmaktadır.

Balkabağı koyu

Fethiye Gezilecek Yerler de olan Kabak Dark yeşil ve mavi renklerin buluştuğu, hepsini bir arada barındıran bir cennette diyebiliriz. Son yıllarda gençlerin gözdesi olan bu plaj, taze doğası ve betondan uzak dokusuyla iyi vakit geçirmek, kamp yapmak ve güzel vakit geçirmek isteyenler için birebir. Antik Likya’da yol üzerinde bulunan Kabak barajı ülkemizin özel koylarından biridir. Ayrıca körfez çevresinde çok sayıda otel ve pansiyon bulunmaktadır.

Çalış Plajı

Fethiye sahilinden uzanan ve çok güzel bir kumsala sahip olan bu plaj, plajın etrafındaki kum hoş olmasa da Akdeniz’in sularına dalarsanız sizi sıcaktan serinletecektir. Fethiye Gezilecek Yerler Orta, düşük ve yüksek bütçeli aileler için oldukça uygun bir plaj alanıdır.

Babadağ

Muğla’ya gelen birçok kişinin bu dağın adını duymamasının imkansız olduğu söylenebilir. Yeşil ve mavi birçok renge sahip olan Babadağ, özellikle yamaç paraşütü etkinlikleri için en çok tercih edilen yerlerden biridir. Fethiye Gezilecek Yerler Bu havalimanında yamaç paraşütü yapmak için Avrupa’dan çok sayıda turist gelmektedir.

Ölüdeniz

Dünyanın en çeşitli yerlerinden biri olan Ölüdeniz, aynı zamanda Avrupa’nın en iyi on plajından biridir. Dilerseniz bu çekici denizde yüzerek serinleyebilir, dilerseniz de masmavi gökyüzünün hayalini kurup, yemyeşil çam ağaçlarının arasında sıcacık kumlarda uyuyabilirsiniz. Fethiye Gezilecek Yerler Ayrıca yolda biraz daha ileri gitmenizi, muhteşem gün batımını kaçırmamanızı tavsiye edebiliriz.

Saklıkent

Saklıkent Pınarı Akdağlar’da derin ve uzun bir kaynak olan Saklıkent, akan kar suyu nedeniyle akar ve merkeze 50 km uzaklıktadır. Aşağıda akan su ile yukarıdaki çeşme arasındaki ahşap teraslarda yemeklerinizi yiyebilirsiniz.

Fethiye Müzesi

Fethiye Gezilecek Yerler arasın da olan Eski Şehir olarak adlandırılan Fethiye’yi ziyaret ettiğinizde ziyaret etmenizi önerdiğimiz bir diğer yer ise Fethiye Müzesi. Merkeze oldukça yakın olan bu müze 1987 yılından beri faaliyet göstermektedir. Ölüdeniz Gezilecek Yerler Fethiye Gezilecek Yerler Kazılardan elde edilen tarihi eserlerin sergilendiği müzede, birçok döneme ait tarihi eserlere rastlayabilirsiniz.

Fethiye de Gezilecek Yerler

 1. Kelebekler Vadisi
 2. Gemile Koyu
 3. Kabak Koyu
 4. Çalış Plajı
 5. Babadağ
 6. Ölüdeniz
 7. Saklıkent
 8. Fethiye Müzesi
 9. Fethiye’ye Nasıl Gidilir?
 10. Fethiye’de Nerede Konaklamalı?
 11. Fethiye’de Neler Yapılabilir?
 12. Fethiye Resimlerini İnceleyebilirsiniz.
 13. Fethiye’ye Yakın Diğer En iyi Yerler

Fethiye Gezilecek Yerlerin Resimleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu