Magazin

En İyi Kadın Dizi Oyuncusu ödüllü Elçin Sangu kimdir, nereli, kaç yaşında?

Elçin Sangu, oyunculuk kariyerine “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizi ile adım atmıştı. Bu haberimizde Elçin Sangu hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bulabilirsiniz.

Elçin Sangu 13 Ağustos 1985 tarihinde İzmir ilinde doğdu.  Aslen Çerkez kökenlidir. Elçin Sangu, 1.74 boyunda ve 60 kilogramdır. Aslan burcudur.

Elçin Sangu,. Mersin Üniversitesi Opera bölümünden mezun oldu. Ardından Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünü burslu olarak kazandı. Elçin Sangu, Sahne Tozu Tiyatrosu’ndaki oyunculuk eğitiminin hemen ardından, 2010 senesinde “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisi sahneye giriş yaptı. Oyunculuk kariyeri boyunca, “Aşk Kaç Beden Giyer”, “Bir Aşk Hikayesi”, “Kurt Seyit ve Şura”, “Sevdam Alabora” gibi pek çok dizide yer aldı.

Elçin Sangu, 2015 – 2016 senelerinde Kiralık Aşk dizisinde Defne karakterini canlandırdı. Bu rol sayesinde “Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri”, “Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği Medya Oscarları Ödülleri”, “MGD 22. Altın Objektif Ödülleri” gibi pek çok eğitim ve kamu kurumlarından, üniversiteden, “En iyi Kadın Oyuncu” ödülü ve “43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri”nden “En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” ödülünü aldı.

Elçin Sangu, 2017 senesinde ise “Mutluluk Zamanı” filminin başrolünü paylaştı. Sonrasında ise Blu Tv’de yayınlanan “Yaşamayanlar” projesinde “Mia” karakterini canlandırdı. Elçin Sangu’nun dikkat çeken çalışmalarından biri ise ‘Çarpışma’ dizisinde Zeynep Tunç karakteridir.

ELÇİN SANGU’NUN ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER:

2010 – Öyle Bir Zaman Geçer ki (Jale) (TV Dizisi)

2012 – Aşk Kaç Beden Giyer (Nehir) (TV Dizisi)

2013 – Bir Aşk Hikayesi (Eda) (TV Dizisi)

2014 – Kurt Seyit ve Şura (Güzide) (TV Dizisi)

2015- 2016 -Kiralık Aşk (Defne) (TV Dizisi)

2017 – Mutluluk Zamanı (Ada) (Sinema Filmi)

2018 – Yaşamayanlar (Mia) (İnternet Dizisi)

2018 – 2019 Çarpışma (Zeynep) (TV Dizisi)

2020 – İyi Günde Kötü Günde (TV Dizisi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu