Gündem

Eda Ece Dizi Çalışanlarının Aşılanması Gerektiğine Dikkat Çekti! Yasak Elma Çalışanları Virüse Yakalanmıştı!

Eda Ece, set çalışanlarının aşılanmasını söyledi. Sağlık Bakanlığı'na seslendi. Yasak Elma'da tespit edilen virüs vakalarını hatırlattı.

Pandemi nedeni ile pek çok kişi evde vakit geçirmek zorundayken, set çalışanlarının sürekli olarak dışarıda kalabalık bir ortamda çekim için çalışması gerektiği biliniyor. Yasak Elma dizisinin oyuncularından Eda Ece ise bu duruma dikkat çekti. Yalnızca oyuncuların aşı olmasının ayrımcılığa yol açacağını belirterek, kamera arkasında çalışan insanların da bağışıklık için bir an önce aşılanması gerektiğini belirtti.

Eda Ece Aşı Çağrısında Bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın süreci güzel yönettiğini de söyledi. Ancak set çalışanları için bu konuda bir fırsat sunulmadığının da altını çizdi. Çeşitli mesleklere öncelikler tanınırken insanlar evinde rahat bir şekilde dizi izlesin diye onlara hizmet edildiğini savundu. Virüsten ötürü riskli ortamlarda çekimlere devam eden dizi setleri, kimi zaman virüs vakalarından ötürü çekim arası veriyor. Bu nedenle evde kalan izleyiciler de o hafta dizi izleyemiyor.

Yasak Elma Virüs Vakalarını Hatırlattı!

Sadece Yasak Elma dizisinde bile 10 ila 15 kişi arasında kişinin virüse yakalandığını belirtti. Bu da demek oluyor ki tüm diziler bir araya geldiğinde set içerisinde virüsün yayılma oranı oldukça fazla. İzleyicilerin dizilerini takip edebilmesiyle beraber set çalışanlarının sağlığı düşünülmeli ve bir an önce hamle yapılması gerekli diye düşünülüyor. Eda Ece’nin bu çağrısı nasıl karşılanacak merak edildi. Oyuncularla beraber kamera arkası set çalışanları da aşılanacak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu