Sinema

Disney’in Yeni Animasyonu Encanto İçin Vizyon Tarihi Kesinleşti!

Disney Investor Day 2020 kapsamında tanıtım videosu ile birlikte duyurulan yeni animasyon filmi Encanto için çıkış tarihi açıklandı. Bilgisayar animasyonlu fantastik müzikal film Encanto’nun büyülü bir ailenin hikayesini konu alacağı öğrenildi. Heyecanla beklenen yapım gelecek yılın sonbaharında, 24 Kasım 2021 tarihinde vizyona girecek.

Zootopia filminin yönetmenliğini de üstlenen Byron Howard ve Jared Bush ikilisinin yine yönetmen koltuğunda oturacağı Encanto filmi, Charise Castro Smith tarafından kaleme alınmıştı. Filmin orijinal müziklerinin ise daha önce Moana ve The Little Mermaid filmleriyle hatırladığımız Lin-Manuel Miranda tarafından bestelendiği eklendi. Disney’in 60. animasyon filmi olacak yapımın seslendirme kadrosu şimdilik belli olmasa da bu alanda da yine iddialı isimlerin yer alacağı tahmin ediliyor.

Encanto’nun Konusu Nedir?

Disney Animation Studios imzasıyla hazırlanan Encanto, Disney’in film programında vizyon tarihi ortaya çıkan son yapımlardan biri oldu. Mariana adlı Kolombiyalı bir kızın öyküsünü konu alan yapım, ailenin büyü yeteneğine sahip olmayan tek üyesi olan bu kızın eğlence dolu macerasını işliyor. 2016’dan beri geliştirilen proje, beş yıllık koca bir çalışmanın akabinde 2021’de yayınlanmaya hazırlanıyor.

24 Kasım’da ABD’deki sinema salonlarında gösterime girecek animasyon filmi Encanto, şimdilik açıklanmış olmasa da yüksek ihtimalle Disney+ Premier Access sistemi ile online ücretli gösterime de sahip olacak. Bu yıl bazı filmlerini bu yolla dağıtan Disney’in aynı uygulamayı Encanto’da da uygulayacağı kuvvetle muhtemel gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu