Gündem

Disney Plus, henüz Türkiye’ye gelmeden rekor kırdı!

The Walt Disney Company çatısı altında hizmet veren Disney Plus platformu 2019 yılında ABD’de yayın hayatına başladı. Netflix ve Amazon Prime Video gibi streaming ağlarına rakip olarak gelen servis, iddialı içerik kütüphanesiyle kısa sürede büyük yankı uyandırmayı başardı. Platformda başta Disney’in içerikleri olmak üzere Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic gibi markaların da tüm içeriklerin yer veriliyor.

Yalnızca elinde bulunan franchise markalarının içerikleri yayınlamayan Disney Plus aynı zamanda tıpkı rakipleri gibi kendi orijinal içeriklerini de üretiyor. WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki, Hawkeye gibi yapımlarla şimdiye kadar karşımıza çıkan servis, aynı zamanda Türkiye’de de çeşitli projeler üretiyor.

Disney Plus

14 Haziran tarihinde Türkiye’de yayına girecek olan Disney Plus, açılış gününde ilk yerli dizisi olan Kaçış’ı izleyicilerle buluşturacak. Engin Akyürek’in senaryosunu kaleme aldığı ve başrolünü üstlendiği proje, bir gazetecinin yaşadığı olayları konu alacak.

Disney Plus rekor ön satışa ulaştı!

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre Disney Plus, Türkiye’de rekor düzeyde ön satışa ulaştı. Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde abonelikler için ön satışlarını başlayan servis, kulislerde konuşulan detaylara göre henüz açılmadan büyük bir aşama katetti. Şimdilik satışların miktarı belli olmasa da bu oranın Netflix’i ciddi bir şekilde tehdit ettiği tahmin ediliyor.

14 Haziran gecesi Tersane İstanbul’da görkemli bir açılış partisi düzenleyecek olan Disney Plus, gecede çok sayıda yeni projesini tanıtacak. Bunlar arasında Şahan Gökbakar’dan Recep İvedik 7 filmi, Ata Demirer’den Bursa Bülbülü, Feyyaz Yiğit’ten Ölümlü Dünya 2 ve Yılmaz Erdoğan’dan Organize İşler dizisi yer alacak. Öte yandan Gülse Birsel’in merakla beklenen didzi projesi de ilk defa burada duyurulacak.

Son olarak aralarında Halit Ergenç, Cansu Dere, Engin Akyürek, Aras Bulut İynemli, Can Yaman, Demet Özdemir, Hande Erçel gibi ünlü isimlerin yer aldığı Disney Plus Türkiye reklamları da ilerleyen günlerde yayınlanmaya başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu