Gündem

Cem Yılmaz, Covid-19’dan vefat eden davalısı Prof. Dr. Orhan Kural için yaptığı paylaşım

Prof. Dr. Orhan Kural Covid-19 sebebiyle vefat etikten sonra gözler davalısı ünlü komedyen Cem Yılmaz’a çevrildi. Cem Yılmaz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Orhan Kural hakkında söyledikleriyle ‘ölenin arkasından kötü konuşulmaz’ deyimini akıllara getirdi.

Komedyen Cem Yılmaz Prof. Dr. Erkan kural hakkında ne dedi?

Cem Yılmaz Twiter‘den ‘Yıllardır aramız pek iyi olmasa da Orhan Kural’a çok üzüldüm. Huzur içinde yatsın sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.’ açıklamasında bulundu.

Cem Yılmaz ile Prof. Dr. Orhan Kural neden davalık olmuştu? Orhan Kural bilindiği üzere sigara karşıtı bir insandı ve sigara karşıtı kampanyalar düzenliyordu. Orhan Kural daha önce Cem Yılmaz’ın sosyal medyadan kendisine hakaret ettiğini öne sürerek O’na dava açmış ve 10 bin TL manevi tazminat istemişti. Dava ise reddedilmişti.

Prof. Dr. Orhan Kural kimdir, neden vefat etti?

1950 yılında İstanbul doğumlu Profesör,  İTÜ maden fakültesinden mezun oldu. Aynı zamanda Maden Yüksek Mühendisi diploması da mevcut. Kömürün neden olduğu hava kirliliğinin önüne geçebilmek için yayınladığı 50 ye yakın makalesi mevcut. Briketlenmiş kömüre katılabilen, sağlığa ve doğaya zararsız katkı maddeleri geliştirmiştir.

Aynı zamanda gezmeyi de severdi ve edindiği bilgileri paylaştığı 15 tane gezi kitabının sahibidir.

Aynı zamanda, kurucusu olduğu “Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği” nin başkanlığını yapmaktaydı. 23 aralık 2020 çarşamba günü Korona virüs sebebiyle hayata gözlerini yummuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu