Magazin

Bu Ortamda Bile Güldürdü! Demet Akalın Yangınlara Dikkat Çekmek İçin Bakın Ne Yaptı?

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Türkiye’yi perişan eden orman yangınları için seferber olan isimlerden biri. Elinden geleni yapmaya çalışan ünlü isim, bu kez kendisiyle dalga geçerek konuyu yangına bağlamayı başardı!

Birkaç gündür devam eden orman yangınları, özellikle Türkiye’nin güney bölgelerini perişan etmiş durumda. Antalya’nın Manavgat ilçesini mahveden yangınlar, şu anda da en çok Marmaris ve Bodrum’u etkiliyor. Bazıları sabotaj ve kundaklama olduğunu iddia etse de, kesin olan tek şey, şiddeti giderek artan ve krize dönüşen iklim değişikliğinin bu yangınları tetiklediği ve bunun olmaya devam edeceği. Ama yetkililer ne yangınları söndürmek için ne de doğru bilgiyi yaymak ve iklim krizine karşı önlem almak için gerekenleri yapmadı! Türk Hava Kurumu uçaklarının hangarlarda çürümesi, pilotların emekli edilmesi ve yangın söndürme hizmetinin bile özelleştirilmesi günlerdir kıyasıya eleştiriliyor. Gerekenlerin yapılmamasından şikayetçi olan isimlerden biri de Demet Akalın!

Seferber Oldu

Yangınlar, birkaç gündür ünlüler camiasının da tek gündemi. Ellerindeki etki gücünü bu afetlere dikkat çekmek ve yenilerinin yaşanmaması için gereken bilgileri vermek için kullanan ünlüler arasında elbette Demet Akalın da var. Son dönemde, yaşanan kötü olaylarla ve toplumsal sorunlarla ilgili tüm pop starları susarken konuşan Demet Akalın, yangınlar konusunda da geleneğini bozmadı. Yardım çağrısından kişisel hezeyanlarına kadar her şeyi paylaşan ünlü isim, son olarak evinin kapılarını mağdur bir aileye açabileceğini söyleyerek takdir topladı.

Kendisiyle Alay Etti

Konuya dikkat çekmek için elinden geleni yapan ünlü şarkıcı, meşhur yazım yanlışlarını bile işin içine dahil etti. Malum, Demet Akalın görene Türkçeyi bile unutturan yazım yanlışlarıyla biliniyor. Özellikle Twitter’da bu konuda ünlü şarkıcıyla dalga geçenler eksik olmuyor!

Bir an önce bu kabus bitse.. Siz yine benimle ‘Abla yanlış yazmışsın’ diye dalga geçseniz…” diyen Demet Akalın, bu paylaşımıyla 15 binin üzerinde beğeni aldı. Umarız, o günler çabucak geri gelir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu