Magazin

Bilinmeyenleriyle Megastar Tarkan Tevetoğlu belgeseli Gain TV’de!

Türkiye'de 'Megastar', Dünya'da 'Popun Prensi' olarak tanınan Tarkan'ın belgeseli yayınlandı. 15 milyondan fazla albüm satma başarısına ulaşan şarkıcının belgeselini Gain'de izleyebilirsiniz.

Enternasyonal Popstar Tarkan 90’lı yılların başından itibaren pop müziğin çıkış yapmasından sonra sansasyonel çıkış yaparak kendine iyi bir yer edindi. Kıvrak vücudu, dansları ve şarkılarıyla kısa zamanda ünü ülke sınırlarını aştı.

4 bölümlük Megastar Tarkan belgeseli Gain’de

Popstar dendiğinde tartışmasız ilk akla gelen şarkıcı, doğu ve batı senteziyle karışık olarak seslendirdiği şarkılarını duymayan kalmamıştır. Kendini zirveye altın harflerle yazdırmayı başaran popstar, yıllar geçse de eski albenisinden bir şey kaybetmediğini görüyoruz. Gain Medya’nın 4 bölümlük hazırlattığı Megastar Tarkan belgeseli artık GainTV’de izlenebilecek.

Tarkan kimdir? Tarkan’ın gerçek ismi ne? nerede doğdu?

17 Ekim 1972’de Batı Almanya’da bir kasabada dünyaya geldi. Tarkan’ın soyismi ne diye merak edenlerin merakını hemen giderelim. Tarkan’ın babasının ismi Ali Tevetoğlu‘dur ve  Annesi Neşe Hanım, bir çizgi film karakterinden etkilenerek oğluna Tarkan ismini vermeyi uygun görmüştür. Tarkan’ın tam ismi; Tarkan Tevetoğlu‘dur. Ailesiyle beraber 1986’da Türkiye/ Kocaeli/ Karamürsel’e gelmiştir. İlk stüdyo albümünü daha 20 yaşındayken 1992’de çıkarmıştır. İlk çıkardığı ‘Yine Sensiz’ albümündeki ‘Kıl Oldum’ şarkısıyla ünlenmiştir. 1994’te ‘Acayipsin‘ albümüyle de ünü ülke sınırlarını aşmıştır. Devamında; Ölürüm Sana, Şımarık, Tarkan, Karma, Dudu, Metamorfoz, Adımı Kalbine Yaz, Ahde Vefa,   albümlerinin yanında, ilk yabancı albümü ‘Come Closer‘i çıkarmıştır. Tarkan kiminle evli? 2016’da evlendiği Pınar Tevetoğlu ile mutlu birlikteliklerini devam ettiriyorlar. Tarkan’ın kaç çocuğu var, çocuklarının isimleri ne? İlk çocuklarının ismi Liya’dan sonra Ali isminde 2. çocuğu olmuştur.

Megastar Tarkan belgeseli Gain TV’de yayınlandı

Kazandığı ödüllerden bahsetmesek olmaz değil mi? Tam 14 tane Kral Müzik Ödülü, 6 tane Altın Kelebek Ödülü, 1 tane de Dünya Müzik Ödülü almıştır.

Tarkan’ın en çok ses getiren şarkıları

  • Kuzu Kuzu
  • Acayipsin
  • Dudu
  • Hüp
  • Acayipsin şeklinde sıralarsak hata yapmış olmayız sanırım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu