Magazin

Amine Gülşe Özil Kimdir?

Bilindiği üzere Mesut Özil Fenerbahçe‘ye transfer oldu. Mesut Özil’in eşi Amine Gülşe ise bu transferin ardından gündeme oturdu ve kim olduğu araştırılmaya başlandı.

Amine Gülşe Özil Kimdir?

2014 Türkiye güzellik yarışması birincisi (Miss Turkey 2014) olan Amine Gülşe, 2019 yılında Mesut Özil ile dünya evine girmiştir ve bu evlilikten bir çocuğu var. Aynı zamanda Oyunculuk da yapmış güzel, Türk vatandaşlığının yanı sıra İsveç vatandaşlığı da mevcuttur.Mesut-Ozilin-esi-kimdir

Hem manken hem de oyuncu olan Amine Gülşe Özil,  1993 İsveç Göteborg doğumludur. Bildiği yabancı diller arasında İngilizce, İsveççe ve İspanyolca bulunmaktadır. Daha önce oyuncu olarak Asla Vazgeçmem dizisinde (2015-2016) de oynayan Gülşe, bu dizide başrol oyuncularından biriydi. İkisini de Sevdim dizisinde de 2017 de Suna karakterini canlandırmıştı.

2019 yılında Mesut Özil ile dünya evine giren Amine Gülşe Özil, aslen Irak Türkmen kökenlidir. Lise eğitimini İsveç’te tamamlamış ama üniversite okumamıştır. Baba tarafından Irak Kerkük Türmen kökenli, Annesi ise İzmirlidir. Ailesi İsveç’te yaşamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu