Magazin

Alişan Kardeşi Selçuk Tektaş’ın Vefatının Ardından Aylar Sonra Sessizliğini Bozdu: Herkesi Kahreden O İtiraf!

Uzun yıllardır ekranda seyrettiğimiz Alişan hem oyuncu hem sunucu hem de şarkıcı olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son olarak Sezen Aksu’nun Tükeneceğiz şarkısını coverlayan ve TRT’de Hayata Gülümse isimli program sunmaya başlayan Alişan, bildiğiniz gibi 6 ay önce menajerliğini yapan kardeşi Selçuk Tektaş’ı Koronavirüs nedeniyle kaybetti. Kardeşinin vefatının ardından uzun süre sessizliğini koruyan ünlü şarkıcı, magazincilerin sorularına yanıt vermekten de kaçınıyordu!

Bugün ise Alişan 6 ay süren sessizliğini bozdu ve Günaydın’dan Merve Yurtyapan’a röportaj verdi. Alişan’ın aylar sonra söylediği sözler herkesin yüreklediğini dağladı!

Alişan’ın Bu Sözleri Yürekleri Dağladı!

Kardeşi Selçuk’u kaybettikten 45 gün sonra sahneye çıktığını söyleyen Alişan o süreci şu sözlerle anlattı; “Tam 45 gün sonra işe döndüm. Selçuk hastanede yoğun bakımda yatarken günde 2 kere 10-15 kişiyle gidip dua ediyorduk. Kapıda bekleyip ona güzel enerji gitsin diye sohbet ediyorduk. 15’inci gün Buse’nin omzunda ‘Eğer Selçuk’a bir şey olursa ben bir daha bu işi yapamam’ demiştim. Nasıl şarkı söyleyeceğim, insanları nasıl eğlendireceğim diyordum. Kardeşim rahmetli olduktan sonra da aynı şeyleri düşündüm. 45 gün boyunca kendimle mücadele ettim. Selçuk benim sadece kardeşim değil aynı zamanda menajerimdi. Her işimde, her dakikamda yanımdaydı. Sahneye çıkıp onu görüp rahatlıyordum. Sahnede onu her göremeyişimde kahroluyorum. Yaşamayan bunları bilemez. Ateş düştüğü yeri yakar lafını başına geldiğinde anlıyorsun. Ölümün bu kadar yakın olduğunu anlayamamıştım.”

Alişan O İsme Çok Kırgın!

Ancak Selçuk Tektaş’ın vefatının 12. gününde tanınan bir şarkıcının Alişan’a yaptığı onu bir hayli incitmiş; “Bir sanatçı var, adını verip onu gündeme getirmek istemiyorum. Paraya hiç ihtiyacı olmayan, tanıdığım biri. Daha önce anlaştığım bir iş vardı ve sahneye çıkamayacağım için aldığım kaporaları iade edeceğimi söyledim. Organizatör başka bir şarkıcıyla anlaşmış. Kardeşimin vefatının 12’nci günüydü, bu şarkıcının menajeri kuzenimi arayıp ‘Sanatçım parasını almadan sahneye çıkmıyor’ dedi. Ben de kuzenimi arattırdım ve ‘Para bende, çıksın pazartesi vereceğim’ dedim. Zaten dünya başıma yıkılmış, gözüm hiçbir şey görmüyor. Ama ısrar etti ve ben parasını o haldeyken yolladım. O şekilde çıkıp konser verdi. Aylar sonra menajeri aradı, ‘Bir daha beni gördüğü yerde selam vermesin’ dedim. O da ‘Sanatçının haberi yok, ben yaptım’ diye cevap verdi. Ama sanatçının haberi olmadan menajerinin asla böyle bir şey yapamayacağını biliyorum. Selçuk’un ölümünden sonra herkes bana destek oldu. Bir tek bu olayı unutmuyorum.”

En Büyük Destekçisi Buse Varol!

Alişan, anne ve babasının iyi olmadığını söyleyerek ailesinin yanında olmak için çalıştığını ifade ediyor: “Samimi bir şekilde söylüyorum; evli olmasaydım, çocuklarım ve yeğenlerim olmasaydı böyle bir kayıpta her şeyi bırakıp gitmiştim. Yapamazdım. Şu an sadece çalışmak zorunda olduğum ve Selçuk’un emanetlerine gözüm gibi bakmam gerektiği için ayakta duruyorum. Beni hayatta tutan çocuklarım ve yeğenlerim.”

Ünlü şarkıcının en büyük destekçisi ise elbette eşi Buse Varol olmuş; “Buse’yle uzun bir birlikteliğimiz olmadı, aşık olup ilişkimizin 7. ayında evlendik. O kadar fazla şey yaşadık ki. Kaza geçirdik, hastalıklar atlattık, kardeşimi kaybettik, onun ailesinden kayıplar oldu. Hepsinde yan yanaydık. Selçuk, Buse’yi kardeşi kadar çok seviyordu. Çocuklar ona ‘Teyze’ diyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu