Gündem

Acun Ilıcalı Dünya’nın “En etkili 500 iş insanı” ödülüne layık görüldü

Medya alanında Dünya’daki en etkili isimleri araştıran Variety  dergisi, 2020 yılının “en etkili 500 iş insanı” listesini yayınladı.

Listeye girmeyi başaran Acun Ilıcalı, daha önce de 2018 ve 2019 da da listede yer almayı başarmıştı. Listenin büyük çoğunluğunu Amerikalıların oluşturduğu ve onu İngiliz, Çin ve Fransızların takip ettiğini söyleyelim.

TV alanında Türkiye’den listeye giren Acun Medya sahibi Acun Ilıcalı “2020 Variety500 Onur Ödülü” (2020 Variety500 Honoree) almayı başardı.Acun-Ilicali-Variety500-listesine-girdi

Variety gazetesinin Acun Ilıcalı hakkında geçtiği bilgilere bakarsak. “Eski bir spor muhabiri ve TV sunucusu olan Türk Ilıcalı, 2004 yılında kendi prodüksiyon şirketini kurdu ve “Deal or No Deal”, “Survivor”, “The Voice”, “MasterChef” ve “Dancing’in yerel uyarlamalarını getirerek büyük başarı elde etti. Yıldızlarla ”Türk televizyonuna. Bunların bir kısmı şu anda Acun Medya’nın 2013’te satın aldığı TV8’de yayınlanıyor. 2016’da uluslararası pazarlara açılan şirket, Yunanistan’da “The Voice” ve “Survivor” formatlarını, 2020’de Meksika’da çıkış yapan “Survivor” ile Yunanistan’da. yanı sıra. Acun Medya’nın profesyonel sporcuların ve ünlülerin amatörlerle karşı karşıya geldiği kendi senaryosuz spor reality şovu “Exathlon” 2017’de Brezilya’da gösterime girdi ancak şu anda ABD (Telemundo’da), Macaristan ve Meksika gibi ülkelerde versiyonları var. “Exathlon” un Türkçe versiyonu da 2020’de Netflix’te boy gösterdi,” açıklaması yapılmış.

Listeye Google aramalardan “Explore the Variety500” yazarak ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu