Magazin

Acun Ilıcalı Açıkladı: Meğer Exxen Böyle Ayakta Kalmış!

Acun Ilıcalı sosyal medya hesabında öyle bir açıklama yaptı ki yer yerinden oynadı! Teknik sorunlar sebebiyle bir hayli üye kaybeden EXXEN, kendini işte böyle toparladı.

Acun Ilıcalı’nın Muhabirlikten Medya Patronluğuna Uzanan Hikayesi

Muhabir olarak kariyer yolculuğuna başlayan Acun Ilıcalı, ekrandaki ilk yıllarında bir süre spor muhabirliği yaptı. Futbola olan ilgisini her fırsatta dile getiren Ilıcalı, spor muhabirliğinin ardından Televole içerisinde kısa bir bölümde farklı ülkeleri tanıtmaya başladı. O yıllarda samimi tavırları ile ilgi toplayan Acun Ilıcalı, sonrasında parmak arası terlikleriyle Dünya’yı gezdiği Acun Firarda adlı program ile uzun yıllar ekranlarda yer aldı.

Acun Ilıcalı iddia

Acun Ilıcalı’nın muhabirlikle başlayan serüveni, onu bugün bulunduğu noktaya taşıdı ve artık “medya patronu” olarak anılan Ilıcalı, Türkiye’nin sayılı iş adamları arasında yerini aldı. TV8’den önce, türlü programların formatlarını ülkemize uyarlayarak ekrana getiren Acun Ilıcalı’yı tepeye taşıyan en büyük hamle bu oldu. Bir süre Show Tv ekranlarında Yetenek Sizsiniz, Var mısın Yok musun gibi programların jüri ve sunucu koltuğunda oturan Ilıcalı, çok geçmeden TV8’i ve ardından da TV8,5′ u satın alarak kendi kanalının patronu oldu.

TV8 Büyük İlgi Görünce Dijital Platforma da Adım Attı

Çoğunlukla yarışma konsepti ile ilerleyen kanal, geçtiğimiz yıl ilk dizi projesi olan Doğduğun Ev Kaderindir ile yepyeni bir döneme giriş yaptı. Arkası ise Kırmızı Oda ile geldi. Böylece TV8 bir anda Türkiye’nin favori kanalı oldu. Kanalına gösterilen ilgiden son derece memnun olan Ilıcalı, televizyonun ardından Dijital Yayıncılığa soyundu ve EXXEN adlı dijital yayın platformunu kurdu.

Birçok yarışma, dizi ve reality showların yer aldığı EXXEN, ne yazık ki sık sık yaşanan teknik aksaklıklar sebebiyle başlangıçta gördüğü ilgiyi zaman içerisinde kaybetti. Elbette ki medya patronu Acun Ilıcalı binbir emekle kurduğu EXXEN’in böyle dağılmasına izin vermedi. 2011-2013 yılları arasında 3 sezon yayınlanan ve Türk dizi tarihinin en iyi dizilerinden biri olan Leyla ile Mecnun’u yeniden EXXEN’de hayata geçirmeyi planladı.

Acun Ilıcalı Sonunda Açıkladı

Acun Ilıcalı bu planında da bir hayli başarılı oldu. Geçtiğimiz Cuma ilk bölümü ile EXXEN’de yeniden yayın hayatına başlayan Leyla ile Mecnun büyük ilgi gördü. Bu ilgiden memnun olan Acun Ilıcalı ise sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla şu açıklamada bulundu: “Leyla ile Mecnun 8 yıl sonra yine sizlerle buluştu. Bu yola güzel bir hayalle çıktık ve olağanüstü bir ilgi görerek beklediğimin çok üstünde bir izlenme sayısına ulaştı. Bu muhteşem dizide emeği geçen herkese ve yoğun ilgi gösteren tüm EXXEN üyelerine teşekkür ederim. İyi seyirler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu