Gündem

52 Dakikalık Ayla Belgeseli Exxen’de Yayınlandı!

Kim Eunja ve Süleyman Dilbirliği’nin 2017 yılında yıllar sonra bir araya gelmesini anlatan Ayla filmi belgeseli şimdi yayında! Exxen platformunda ilk kez izleyici karşısına çıkan belgesel, Türkiye’nin en çok izlenen filmleri arasında olan Ayla’nın gerçek hikayesini anlattı. İşte detaylar…

Can Ulkay tarafından yönetilen ve senaryosu Yiğit Güralp imzasıyla kaleme alınan Ayla filmi 2017 yılında vizyona girmişti. Müslüm, Çiçero, Türk İşi Dondurma gibi gişede büyük rekorlar elde etmiş filmlerin yapımcısı Mustafa Uslu‘nun yine yapımcı koltuğunda oturduğu Türkiye – Güney Kore ortak yapımı film, 1950’li yılların başlarında Kore Savaşı sırasında gerçekleşen yaşanmış bir hikayeyi konu alıyordu.

İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Ali Atay, Murat Yıldırım ve Lee Kyung-Jin gibi deneyimli oyuncuların kadrosunda bulunduğu Ayla, Kore Savaşı’nda Astsubay Kıdemli Başçavuş olarak görev yapan Süleyman Dilbirliği ile Koreli küçük çocuk Eunja Kim‘in gerçek hikayesini sinemaya uyarlamıştı.

90. Akademi Ödülleri kapsamında Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü dalında Türkiye’nin Oscar aday adayı olarak gösterilen yapım gişede 66.1 milyon TL hasılat elde etmeyi başarmıştı. Çok sevilen film şimdi belgesel haline geldi. Dijital Sanatlar Yapım Evi adına yapımcı koltuğunda yine Mustafa Uslu bulunan belgeselde yıllar sonra filmin ilham aldığı iki ana kahraman gerçekte bir araya geldi.

Gişe Rekorları Kıran Ayla Filmi Belgesel Oldu!

Toplam uzunluğu 52 dakika olan Ayla belgeseli, filmdeki Ayla’nın ilham alındığı Kim Eunja ile manevi babası olarak gördüğü Süleyman Dilbirliği’nin 2017 yılındaki buluşmasını kameralara aktarıyor. Duygu dolu anlara şahit olacağınız bu belgesel, hem filmde anlatılmayan bazı detayları, hem de ikili arasındaki baba-kız ilişkisini konu ediyor.

Exxen platformunda ilk gösterimini yapan Ayla belgeseli Vuslat filmi şu anda yayında! Siz de hemen Exxen’e girerek bu keyifli belgeseli seyretmeye başlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu